AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

AKCJA. Europejski Tydzień Autyzmu

DATA: 1 grudnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Od lewej: Marzena Wodzińska (Zarząd Sejmiku Województwa Wielkopolskiego) i Piotr Tomankiewicz, prezes Fundacji ''Nowa Nadzieja''. Fot. rc.fm.

  W czwartek w Kaliszu rozpoczyna się Europejski Tydzień Autyzmu.

  Inicjatorem akcji jest kaliska Fundacja Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych "Nowa Nadzieja". Przez kilka następnych dni zaplanowanych zostało wiele różnorodnych działań mających na celu informowanie społeczeństwa o tym czym jest autyzm, jak go rozpoznać u dzieci i jak mogą radzić sobie z tym problemem rodzice.

  Już w najbliższy piątek, 2 grudnia w siedzibie fundacji przy ul. Nowy Świat 13, w godz. od 14:00 do 20:00 zaplanowano szkolenie "Wczesna diagnoza i terapia neurobiologiczna dzieci z autyzmem", którą poprowadzi terapeutka i pedagog specjalny dr Justyna Leszka. 5 grudnia fundacja zaprasza na bezpłatne konsultacje dla dzieci, a dzień później 6 grudnia na integracyjne mikołajki. Z kolei 7 grudnia na kaliskim UAM-ie odbędzie się bezpłatna konferencja ''autyzm nie musi być wyrokiem'', a 13 grudnia wykład ''Rozpoznawanie wczesnych symptomów autyzmu i możliwość terapii''. - To jest czas, kiedy dużo się mówi o autyzmie i dużo się robi w tym zakresie - twierdzi Piotr Tomankiewicz, szef Fundacji "Nowa Nadzieja. - Naszą akcję nieco przedłużyliśmy w tym roku i potrwa ona do 13 grudnia.

  Akcję wspierają Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej. Szczegółowe informacje na temat Europejskiego Tygodnia Autyzmu znajdują się na stronie internetowej www.nowanadzieja.com.pl                                                                (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.