AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POGODA. Wichura nad Kaliszem. Powalone drzewa

DATA: 2 grudnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Powalone drzewa na ulicach Kalisza i drogach powiatu kaliskiego - tak wyglądały skutki wczorajszej nocnej wichury, która przeszła nad regionem.

  To była intensywna noc dla strażaków z naszego regionu, który musieli wyjeżdżać do zdarzeń i usuwać skutki silnego wiatru, który przeszedł nad Wielkopolską w nocy z czwartu na piątek. Kaliscy strażacy interweniowali dziewięć razy. - Były to głównie interwencje dotyczące powalonych drzew na drogach - mówi mł. kpt. Grzegorz Kuświk z PSP Kalisz. - W Kaliszu takie zdarzenia odnotowaliśmy na ulicy Przybrzeżnej, Wrocławskiej i św. Michała. Jeśli chodzi o powiat to usuwaliśmy powalone drzewa w gminach Żelazków, Szczytniki, Opatówek i Godziesze. Do najgroźniej wyglądającego zdarzenia doszło w Marchwaczu, gdzie drzewo spadło bezpośrednio na przejeżdżający samochód osobowy BMWPojazd został uszkodzony, ale na szczęście kierowcy nic się nie stało.

  W Wolicy, Chełmcach, Marchwaczu czy Piotrowie wiele gospodarstw nie miało też prądu. Z kolei w powiecie kępińskim, ostrzeszowskim i ostrowskim wiatr uszkodził dachy w kilku budynkach mieszkalnych i gospodarczych. (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.