AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

HANDEL. Wmurowanie kamienia węgielnego Parku Handlowego Kalinka

DATA: 2 grudnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Kamień węgielny wmurował wicestarosta kaliski Jan Kłysz

  Dziś wmurowano kamień węgielny pod budowę Parku Handlowego Kalinka. Pierwsze zakupy będzie można tu robić w połowie przyszłego roku.

  Wmurowanie kamienia węgielnego rozpoczyna etap wznoszenia fundamentów nowego parku handlowego. Oprócz aktu erekcyjnego do pamiątkowej tuby włożono egzemplarze gazet i aktualne banknoty wraz z monetami. Nowy park handlowy ma służyć lokalnym mieszkańcom, będąc dopełnieniem oferty handlowej Kalisza.

   

  Otwarcie jest planowane na czerwiec 2017 roku, wśród najemców Kalinki znaleźli się między innymi Piotr i Paweł, Brico Marche i Rossmann, lokalna apteka oraz cukiernia. Trwają również rozmowy z innymi najemcami, którzy są zainteresowani ofertą ze względu na bardzo dobrą lokalizacją samego parku handlowego.

   

  - Bardzo cieszę się, że po 8 latach przygotowań udało się rozpocząć budowę obiektu, którego koncepcja w tym czasie zmieniała się dwukrotnie. Mamy nadzieję, że Park Handlowy Kalinka będzie miejscem, które docenią nie tylko najemcy, ale przede wszystkim mieszkańcy Kalisza. Dziękuję również wszystkim osobom - projektantom oraz budowniczym za sprawną i szybką pracę - dodał Robert Faktor - właściciel i główny zarządzający Grupy ANTAN.

   

  Inwestycję realizuje Zakład Budowlano Remontowy BUDREM z Ostrowa Wielkopolskiego. 

  - Na dzień dzisiejszy realizujemy inwestycje zgodnie z planem.Już w drugim kwartale 2017 roku będziemy mogli zaprosić wszystkich na wielkie, uroczyste otwarcie - mówi Edyta Bystra odpowiedzialna za komercjalizację obiektu z ramienia ANTAN Development. - Jeśli chodzi o najemców mają się tam znaleźć takie sklepy jak RTV AGD, Neonet, Pepco, Takko, restauracja z pizzerią i być może znajdzie się także Ikea z punktem odbioru towarów, które będą zamawiane przez internet

   
   

  Park Handlowy Kalinka

   

  Obiekt powstaje w Kaliszu u zbiegu ulic Młynarskiej, Serbinowskiej oraz alei Wojska Polskiego. Inwestorem jest wrocławska spółka Antan Development Polska. Koszt budowy Kalinki wyniesie około 32 mln złotych.

  Na działce o powierzchni około 22 tysięcy metrów kwadratowych zaplanowano 4 obiekty o powierzchni zabudowy około 7900 metrów kwadratowych. Dodatkowe 915 metrów kw. zostanie przeznaczone na sprzedaż zewnętrzną, typu „dom i ogród". Wiadomo, że jednym z najemców ma być sieć Piotr i Paweł, która wynajmie ponad 1300 metrów kwadratowych oraz market budowlany Bricomarché, który zajmie blisko 2700 metrów kwadratowych. Na terenie centrum powstaną też biura, które będą przypisane użytkownikom obiektów. Pod jednym z budynków ma powstać parking podziemny na około 50 samochodów. Wokół centrum ujęto w projekcie wyznaczenie również 147 miejsc parkingowych. Obiekt ma być gotowy w pierwszej połowie 2017 roku.

   
   

  Grupa ANTAN

  Antan Development Polska Należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw ANTAN, która istnieje od 1950 r. Działa w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Izraelu i Polsce. Na dzień dzisiejszy zarządza w Polsce Galerią Handlową Bolesławiec City Center otwartej w listopadzie 2012 roku, realizuje budowę Parku Handlowego Kalinka i planuje kolejne inwestycje zlokalizowane na Dolnym Śląsku.

  (nel)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.