SIATKÓWKA (FOTO). Nike poległa w Arenie. Prezent na Mikołajki

DATA: 5 grudnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Siatkarki MKS Calisia wygrały sobotni mecz w Arenie z Nike Węgrów. Fot.. Karina Zachara.

Zwycięstwo na koniec pierwszej rundy I ligi odniosły siatkarki MKS Calisia.

Kaliszanki pokonały w sobotę w trzech setach Nike Wegrów 3:0. W inauguracyjnej partii walka była wyrównana niemal do końca. W końcówce gospodynie odskoczyły na kilka punktów. Było 22:19 dla Calisii, a w ostatnich piłkach kaliszanki utrzymały trzypunktową przewagę i wygrały pierwszą partię 25:22. W drugiej partii remis utrzymywał się do stanu po 13. Potem podopieczne trenera Daniela Przybylskiego wygrały trzy piłki z rzędu i odskoczył rywalkom. Calisia prowadziła 18:14, a następnie 21:16. W końcówce kaliszanki nie dały sobie odebrać przewagi i wygrały 25:19.
    W trzecim secie zgodnie z przewidywaniami Calisia szybko objęła prowadzenie 16:10, ale potem w grze gospodyń wkradła się nerwowość. Przyjezdne zaczęły odrabiać straty i doprowadziły do remisu 22:22. Końcówka należała jednak do podopiecznych trenera Przybylskiego. Po udanym zbiciu Małgorzaty Vlk i bloku Ivany Isailović miejscowe miały pierwszego meczbola (było 24:22 dla MKS-u). Nike zdołała wprawdzie zdobyć później jeden punkt, ale ostatni akord w tym secie należał do kaliskiego zespołu. Kaliszanki wygrały trzeciego seta 25:23, a całe spotkanie 3:0. - Dla naszych głów to było bardzo ważne zwycięstwo, które pozwoli nam lepiej budować zespół - powiedział trener zespołu MKS Calisia, Daniel Przybylski. - Tak, jak w ostatnim meczu mieliśmy kłopoty z końcówkami, tak w tym spotkaniu były one pod naszą całkowitą kontrolą. Nie chcę oceniać, czy był to jeden z lepszych w tym sezonie meczów. Zagraliśmy na tyle dobrze, by zdobyć komplet punktów i to nas bardzo cieszy.
    Pojedynek Calisii z Nike Węgrów zakończył pierwszą rundę w I lidze. Kaliskie siatkarki zakończyły ją na siódmym miejsu, co jak na beniaminka rozgrywek jest przyzwoitym wynikiem. Z kompletem zwycięstw w tabeli I ligi prowadzi Wisła Warszawa, która ma 33 punkty. Drugi jest Joker Mekro Świecie, który zgromadził 25 punkty. Do trzeciej w tabeli WTS Solna Wieliczka kaliszanki tracą jednak tylko sześć punktów.
    Druga runda rozgrywek w I lidze rozpocznie się jeszcze w tym roku. Z rozgrywek wycofała się drużyna PSPS Chemik Police i w gronie rywalizujących w I lidze ekip zostało 11 drużyn. W środę, 14 grudnia kaliszanki podejmą w Arenie Proximę Kraków, z którą przegrały na inaugurację rozgrywek 1:3. 17 grudnia podopieczne trenera Przybylskiego mają zmierzyć się z PZPS SMS Szczyrk, ale to spotkanie zostanie najprawdopodobniej przeniesione na późniejszy termin i ma odbyć się po Nowym Roku.    (jav)