PIŁKA RĘCZNA (FOTO). Bój z Vive. MKS wiceliderem I ligi!

DATA: 5 grudnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Arkadiusz Galewski był najskuteczniejszym zawodnikiem MKS-u Kalisz w meczu z Vive II Kielce. Fot. Karina Zachara.

Na pozycję wicelidera I ligi awansowali piłkarze ręczni kaliskiego MKS-u.

Kaliszanie mają ostatnio piękną serię. W meczu z rezerwami najlepszego krajowego zespołu Vive Kielce odnieśli piąte ligowe zwycięstwo z rzędu i awansowali na pozycję wicelidera I ligi. Zwycięstwo nad Vive II ma piękny smak, gdyż zostało osiągnięte po zaciętej walce. Kielcka młodzież nie położyła się w Kaliszu i od pierwszych do ostatnich minut podjęła walkę.

Do przerwy goście prowadzili jedną bramką 19:18. Sporo kłopotów kaliskiej defensywie sprawiali w szczególności Łukasz Telka i reprezentant Czarnogóry Branko Vujović, którzy uzbierali w sumie 15 trafień dla zespołu gości. W drugiej połowie, po bramkach najskuteczniejszego w szeregach MKS-u Arkadiusza Galewskiego, który w całym spotkaniu rzucił aż 10 bramek kaliszanie odskoczyli rywalom na cztery bramki (było 28:24 dla MKS-u), a po chwili na pięć goli - 31:26. W końcówce Vive udało się wprawdzie zniwelować prowadzenie kaliszan do jednej bramki, ale zwycięstwo 34:33 odnieśli gospodarze. - Kielczanie grali swoją piłkę, to, co rzucali z drugiej linii wpadało - powiedział po meczu dziennikarzom Bartłomiej Jaszka, grający trener MKS-u. - Do tego pierwsza połowa była słaba w naszym wykonaniu. Po przerwie wszystko zaczęło funkcjonować lepiej. Niepotrzebnie tylko doprowadziliśmy do nerwowej końcówki. Ostatnią akcję musieliśmy rozegrać bardziej na przetrwanie niż skonstruowanie czegoś składnego w ataku. Najważniejsze, że dwa cenne punkty zostały u nas. Mamy teraz świetną serię i oby trwała ona jak najdłużej

Po zwycięstwie z Vive II Kielce kaliszanie awansowali na pozycję wicelidera I ligi. Liderem jest Olimpia Piekary Śląskie, do której MKS nadal traci trzy punkty. W ostatnim spotkaniu pierwszej rundy, które odbędzie się w najbliższy weekend MKS zmierzy się z ASPR Zawadzkie, które plasuje się na 7 miejscu w tabeli.

Fot: Karina Zachara