AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KONCERT. Gala musicalowa na koniec

DATA: 8 grudnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Anastazja Simińska i Mateusz Walczak. Fot. UG w Opatówku.

  W sali fortepianowej opatóweckiego Muzeum Historii Przemysłu odbyła się Gala Musicalowa wieńcząca organizowany przez Fundację ''Inicjatywa dla Opatówka'' cykl koncertów ''Spotkania ze sztuką - Opatówek 2016''.

  O muzyczne atrakcje koncertu zadbały: Anastazja Simińska - wokal oraz Milena Antoniewicz - fortepian. Artystki przygotowały bogaty repertuar utworów z popularnych musicali takich jak "Nędznicy", "Chicago" czy "Rodzina Addamsów". Koncert poprowadził Mateusz Walczak, który powiedział również słowo o muzyce i wykonywanych utworach. - W minionych latach "Spotkania..." kończyła Gala Operowa - mówi prezes Fundacji "Inicjatywa dla Opatówka". - W tym roku, na prośbę stałych słuchaczy, zmieniliśmy repertuar na muzykę musicalową, co spotkało się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Gminy Opatówek oraz okolic. Sala fortepianowa opatóweckiego Muzeum Historii Przemysłu była wypełniona po brzegi.

  Tradycyjnie już ostatni koncert organizowany przez Fundację to czas podziękowań. W tym roku pamiątkową statuetkę i tytuł Mecenasa Fundacji przyznano: Halinie i Stanisławowi Janiakom, Marii i Dawidowi Borowiakom, Marii i Ryszardowi Prusom, Dorocie i Stanisławowi Gralińskim, Małgorzacie i Andrzejowi Brodziakom, Piotrowi Lisowskiemu, LidiiMirosławowi Gimli, firmie ASO Sp. z o.o., Cukierni Mencel, Kwiaciarni Malwa, Bankowi Spółdzielczemu Ziemi Kaliskiej, Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, Firmie ALKAL S.A., Colian Holding S.A., Drukarni OFFSET-KOLOR, Stowarzyszeniu LGD-7 Kraina Nocy i Dni, Firmie Chata Składy Budowlane oraz Wójtowi Gminy Opatówek, Sebastianowi Wardęckiemu. W imieniu mecenasów głos zabrał Jarosław Budka, wiceprezes Stowarzyszenia LGD-7 Kraina Nocy i Dni. Podziękowania złożono także zespołowi i wolontariuszom Fundacji, którzy przez cały rok organizowali wydarzenia kulturalne, sportowe oraz edukacyjne.

  Gala Musicalowa była także okazją do podsumowania realizowanych w tym roku projektów, a były to: "Spotkania ze sztuką - Opatówek 2016", I Międzynarodowy Festiwali Organowy "Jesień Organowa - Chełmce 2016", V Noworoczny Turniej Piłki Ręcznej "Handball Cup - Opatówek 2016", II Święto Ulicy Kościelnej w Opatówku, projekty edukacyjne: "Opatowianie bez tajemnic" oraz "Matma nie gryzie!". - Fundacja włączyła się także aktywnie w akcję "Zuzia nokautuje raka" organizując dwie zbiórki publiczne, koncert karnawałowo-charytatywny w styczniu 2016 r. oraz pomagając w organizacji meczów młodych siatkarek i siatkarzy z Kalisza. - Niedawno podjęto także współpracę ze Stowarzyszeniem Aktywni Borów-Dzierzków z Dolnego Śląska, co przełoży się na wspólne projekty i wymianę doświadczeń - dodaje prezes Mateusz Walczak.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.