AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLICJA (FOTO). Fałszywe dolary i narkotyki

DATA: 8 grudnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W zatrzymaniu brali udział policyjni antyterroryści. Fot. : st. sierż. Grzegorz Jaroszewicz, policja lubuska.

  Policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymali troje kaliszan. Są podejrzani o handel narkotykami i wprowadzanie do obrotu fałszywych dolarów.

  Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 38 i 41 lat oraz kobietę w wieku 31 lat. Mieszkańcy Kalisza podejrzani są o wprowadzenie i usiłowanie wprowadzenia podrobionych banknotów studolarowych do obrotu. W tym celu pod koniec czerwca tego roku odwiedzili przygraniczne Słubice. Tam w kantorach próbowali wymienić podrobione dolary na złotówki i tym samym bezprawnie się wzbogacić. Z siedmiu prób, trzy okazały się skuteczne. Kasjerki w trzech punktach przyjęły 2,5 tysiąca podrobionych dolarów, tracąc łącznie 10 tysięcy złotych. Warto zaznaczyć, że dwie wcześniejsze nieudane próby tego samego dnia oszuści przeprowadzili w Koninie. Tutaj kasjerki zorientowały się, że mają do czynienia z podrobionymi środkami płatniczymi. Podobnie jeśli chodzi o dwa punkty w Słubicach. Podrobione dolary zostały zakwestionowane i zatrzymane przez obsługę kantoru. 

  11 lipca ruszyło śledztwo wszczęte przez Prokuraturę Rejonową w Słubicach. Czynności wykrywcze podjęli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach, do których włączyli się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji z Gorzowa. Kryminalni z Gorzowa wspomagani przez policjantów z Sekcji Antyterrorystycznej zapukali do drzwi mieszkańców Kalisza. Najpierw do 38-latka, który mieszkał wspólnie ze swą  31-letnią konkubiną. - W ich mieszkaniu policjanci znaleźli 750 gramów amfetaminy, wagę elektroniczną oraz liczne woreczki strunowe. Narkotyki były przygotowane do sprzedaży. Oboje zostali zatrzymani - potwierdza komisarz Marcin Maludy, Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

  Drugi z mężczyzn, który działał wspólnie i w porozumieniu to 41-latek. W jego mieszkaniu również były narkotyki - 107 gramów amfetaminy. Zatrzymani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Kobieta odpowie za posiadanie narkotyków i próbę ich sprzedaży. Mężczyźni dodatkowo za wprowadzenie podrobionych dolarów do obrotu. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.