AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KONCERT. Bach na 21 fortepianów

DATA: 11 grudnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  "Koncert C-dur na trzy fortepiany" Jana Sebastiana Bacha wykonany został w premierowej wersji na 21 fortepianów

  Premierowa wersja "Koncertu C-dur na trzy fortepiany" Jana Sebastiana Bacha, "Fantazja na tematy polskie" Fryderyka Chopina, a także fragmenty "Oratorium na Boże Narodzenie" w wykonaniu Mieczysława Szcześniaka - w sobotę melomani wysłuchali koncertu "21 fortepianów i orkiestra symfoniczna".

  Koncert był zwieńczeniem tegorocznego "Muzycznego Rynku" oraz jubileuszu 235. rocznicy kaliskiego przemysłu muzycznego. - Na scenie wystąpili głównie muzycy związani z Kaliszem, a wśród nich tacy znakomici artyści, jak pianista Zbigniew Raubo, jazzman i kompozytor Witold Janiak, czy Milenia Antoniewicz - mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. - Na scenie pojawili się także studenci akademii muzycznych w Poznaniu i Katowicach oraz muzycy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej.

   

  W programie melomani wysłuchali premierowej wersji na 21 fortepianów i orkiestrę symfoniczną "Koncertu C-dur na trzy fortepiany" Jana Sebastiana Bacha, specjalnie skomponowaną na tę okazję przez Pawła Przezwańskiego i Nikolet Burzyńską "Pianostazę", "Fantazję na tematy polskie" Fryderyka Chopina, "Koncert warszawski" Richarda Addinsella, a także kompozycje jazzowe na fortepian i orkiestrę symfoniczną Witolda Janiaka. W finale Mieczysław Szcześniak i Karolina Stankiewicz wykonali fragmenty z "Oratorium na Boże Narodzenie" Fryderyka Stankiewicza. Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej dyrygował Adam Klocek.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.