AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KALISZ. Miasto wybuduje 112 nowych mieszkań

DATA: 14 grudnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Grzegorz sapiński i wicepremier Mateusz Morawiecki

  W Kaliszu powstaną 3 nowe budynki mieszkalne wielorodzinne - łącznie 112 mieszkań. 

  Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza i wiceprezydent Karolina Pawliczak wzięli udział w konferencji „Mieszkanie Plus w samorządach”. Podczas spotkania prezydent podpisał porozumienie w sprawie budowy nowych mieszkań w Kaliszu.

  - Osobiście podziękowałem wicepremierowi Morawieckiemu za program, dzięki któremu razem z BGK będziemy mogli zadbać o mieszkania dla ludzi, których nie stać na kredyt hipoteczny, ale stać na wynajem z dojściem do prawa własności - mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. - Przede wszystkim chodzi o, tak potrzebnych w Kaliszu, rozpoczynających tu życie specjalistów. Pierwsze bloki staną na Tyńcu, później w innych częściach miasta.

  - Jesteśmy w gronie gmin wyróżnionych w tym projekcie, stąd ogromna radość, mobilizacja i motywacja do działania, bo już niebawem nasi mieszkańcy skorzystają z lepszej oferty mieszkaniowej – podkreśla wiceprezydent Karolina Pawliczak.

  Mieszkanie Plus to rządowy program, zakładający m.in. budowę dostępnych cenowo mieszkań za wynajem, z opcją dojścia do własności. Pilotaż realizowany jest na zasadach rynkowych przez BGK Nieruchomości S.A. Mieszkania spełniać będą wysokie standardy urbanistyczne, architektoniczne i techniczne, w tym restrykcyjne normy energetyczne. Mieszkanie Plus jest jednym z elementów Narodowego Programu Mieszkaniowego.

  Anna Błaszczyk

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.