PIŁKA RĘCZNA. Olimpia pokonana. MKS czeka na ekstraklasę

DATA: 14 grudnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Piłkarze ręczni MKS-u efektownie zakończyli mijający rok. Fot. Karina Zachara.

Piłkarze ręczni MKS-u Kalisz pokonali w 1/16 Pucharu Polski Olimpię Piekary Śląskie.

Kaliszanie od początku spotkania mieli przewagę i powiększali ją z minuty na minutę. Było 7:3 i 13:6, a do przerwy gospodarze wygrywali już 17:8. W drugiej połowie podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki przyspieszyli jeszcze tempo gry i wygrali wysoko 33:20. Był to ich kolejny, dwunasty, licząc mecze ligowe i pucharowe mecz bez porażki. Tak świetnej passy nigdy nie mieli. - Cieszę się z postawy moich chłopaków - ocenił trener MKS-u, Bartłomiej Jaszka.

Teraz przed kaliskim szczypiornistami zasłużona przerwa świąteczno-noworoczna. W styczniu rozpoczną zmagania w rundzie rewanżowej w I lidze grupie B, której są wiceliderem, a w 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski zmierzą się z ekipą z Superligi. Mecze tej fazy pucharowych zmagań zaplanowane są na 4 lutego przyszłego roku.