AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KALISZ. Poszukiwany listem gończym pseudokibic zatyrzymany z bronią i narkotykami

DATA: 16 grudnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Poszukiwany listem gończym pseudokibic z Kalisza zatrzymany z bronią i narkotykami. Grozi mu 8 lat więzienia.

  Policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wpadli na trop mężczyzny, który od kilku miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 29-letni mieszkaniec Kalisz, powiązany z lokalnym środowiskiem pseudokibiców, był poszukiwany listem gończym między innymi za udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

  Policjanci ustalili adres na terenie Kalisza, pod którym przebywał poszukiwany mężczyzna. Analiza jego kryminalnej przeszłości wskazywała na to, że podczas zatrzymania 29-latek może próbować stawić opór, uciekać bądź zaatakować policjantów.

  Zatrzymanie poszukiwanego, przy udziale policyjnych antyterrorystów, zostało zaplanowane na 4 grudnia. Wtedy policjanci wkroczyli do jednego z kaliskich mieszkań, w którym zastali 29-latka w towarzystwie 2 mężczyzn i kobiety.

  W mieszkaniu,w którym przebywał poszukiwany 29-latek policjanci znaleźli przeszło 100 sztuk amunicji do broni palnej, a także narkotyki – prawie 60 tabletek extasy oraz kilka gramów marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli także przeszło 100 gramów białej sproszkowanej substancji, która została przekazana do badań laboratoryjnych.

  Wszystkie cztery osoby – trzech mężczyzn i kobieta - zostały zatrzymane. To mieszkańcy powiatu kaliskiego w wieku od 28 do 33 lat.

  Policjanci ustalili, że narkotyki oraz nielegalna amunicja należały do poszukiwanego 29-latka. Mężczyzna został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Kaliszu, gdzie usłyszał zarzuty popełnienia wyżej wymienionych przestępstw. Po przesłuchaniu trafił do aresztu śledczego. Grozi mu do 8 lat więzienia.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.