AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

AKCJA. Wigilia na Rynku - anielski rekord Guinnessa pobity

DATA: 18 grudnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Na placu przed ratuszem odbyła się 5. edycja „Wigilii na Kaliskim Rynku” - akcji, z której dochód przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji Bread of Life.

  W tym roku akcja nabrała wyjątkowego charakteru – kaliszanie ustanowili rekordu Polski Guinnessa w największej ilości osób przebranych za anioły. Na Głównym Rynku pojawiło się aż 400 aniołów.

  Głównym celem przedsięwzięcia jest oczywiście zbiórka środków na leczenie podopiecznych Fundacji Bread of Life. W tym roku mieliśmy okazję pomóc Frankowi, Piotrowi, Amelce, Agacie i Mateuszowi.

  Podczas  Wigilii na Kaliskim Rynku prezydent Grzegorz Sapiński  odebrał Betlejemskie Światło Pokoju  od przedstawicieli kaliskiego Hufca ZHP. Symbol pokoju powędruje także do instytucji, urzędów, kościołów oraz do domów kaliszan.  

  - Dziękuję za przekazanie symbolu pokoju. Mam nadzieję, że światło rozjaśni życie mieszkańców miasta i każdy będzie pamiętał co ono tak naprawdę oznacza. Najważniejsze jest to, by mieć pokój w sercu i nieść go innym – mówił prezydent Grzegorz Sapiński.

  Dziś nie zabrakło także atrakcji dla dzieci. W sali recepcyjnej ratusza dzieci, pod opieką animatorów z „Uciechowa”, tworzyły ozdoby choinkowe, uczestniczyły w zabawach i warsztatach tanecznych. Do swojego lokalu zaprosili najmłodszych właściciele "Parady Smaków". 

  Anna Błaszczyk / UM

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.