AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLITYKA."Wolność, równość, demokracja". Antyrządowa demonstracja pod siedzibą PiS w Kaliszu

DATA: 18 grudnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Ponad 200 osób protestowało w Kaliszu przeciwko ograniczeniu dostępu mediów do Sejmu. Demonstrację zorganizowano pod siedzibą PiS.

  Antyrządowa manifestacja w Kaliszu przyciągnęła około 200 osób. Byli wśród nich m.in. przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji, Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej oraz Partii Razem i PSL-u. Na demonstracji nie pojawili się przedstawiciele kaliskiego SLD.

  Zgromadzeni wspólnie protestowali przeciwko planowanemu ograniczeniu dostępu mediów do Sejmu. Wznoszono hasła : wolność, równość, remokracja" "wolne media", "precz z kaczorem dyktatorem", "PiS musi odejść", "dość obłudy", "my nie chcemy tego rządu".

  - Rządząca w Polsce partia łamie, niszczy kolejne przeszkody do autorytaryzmu - mówił Michał Witkowski z Komitetu Obrony Demokracji. - To się nie zakończy jakimiś reformami, tu nie ma dobrej zmiany. To jest brutalny marsz do totalitaryzmu. Tym razem nie odpuścimy. Musimy protestować tak długo, aż odzyskamy wolność.

  - PiS pokazał wczoraj po raz kolejny że nie liczy sie z nikim, nie liczy się z kobietami, nie liczy się z nauczycielami, ani górnikami. Nie liczy sie z prawem, paraliżując Trybunał Konstucyjny, a teraz z obrad sejmu robiąc farsę - mówił Paweł Kleczewski z Partii Razem. - PiS potraktowal polskie państwo z buta. PiS odebrał milionom Polaków poczucie bezpieczeństwa. Zamiast przygotowywać się do świąt, wczyscy boją się teraz, co będzie dalej. Nie pogłębiajmy chaosu, wzywamy do spotkania wszystkich ugrupowań i zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu. Polski Sejm musi działać jawnie i zgodnie z prawem.

  - Cześć naszych obywateli oddała Polskę w ręce złych ludzi. Mają Boga na ustach a nienawiść w sercach i tego należy się bać - mówił senator Witold Sitarz z Platformy Obywatelskiej. - Pragniemy mieć normalne państwo. Nie chcemy dyktatury.

  Na manifestacji nieoczekiwanie pojawił się poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Kaleta. Przywitały go gwizdy, buczenie i okrzyki "idź do diabła".

  - Zostało powiedzianych tutaj wiele rzeczy, z którymi oczywiście się nie zgadzam. Żyjecie w wolnym kraju. Demokracja ma się dobrze - powiedział przekrzykując manifestantów.

  Sobotnia manifestacja trwała ok. godziny.

  (mik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.