PŁYWANIE. Siemianowski z nagrodą Ministra Sportu

DATA: 19 grudnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Od lewej: Patryk Biskup, trener Maciej Siemianowski, Minister Sportu Witold Bańka i pochodząca z Kalisza pływaczka Alicja Tchórz.
    Kaliski trener pływania Maciej Siemianowski został uhonorowany Nagrodą Ministra Sportu za szczególne osiągnięcia w pracy szkoleniowej w roku 2016.

Nagroda przyznana została za pracę z zawodnikami Kadry Narodowej Osób Niepełnosprawnych w pływaniu, w szczególności za wyniki uzyskane przez zawodnika kaliskiego Klubu Sportowego Niepełnosprawnych Start Patryka Biskupa, który wystartował w tym roku w Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro oraz zdobył medal w Otwartych Mistrzostwach Europy w portugalskim Funchal. Jest także pięciokrotnym mistrzem świata juniorów IWAS U23 World Games.