AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

AKCJA. 17 litrów krwi na wigilii z aniołami

DATA: 19 grudnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Blisko 23 litry bezcennego leku udało się pozyskać w sobotę 17 grudnia podczas akcji poboru krwi zorganizowanej przez Polski Czerwony Krzyż w ramach imprezy „Wigilia na kaliskim rynku”.

  Akcja krwiodawstwa od kilku lat towarzyszy imprezie charytatywnej organizowanej przez Fundację „Bread of life” z myślą o osobach chorych, potrzebujących wsparcia. Także i w tym roku kaliszanie i goście udowodnili, że równie ważnym sposobem pomocy jest podzielenie się cząstką siebie – krwią, której ciągle brakuje, a której  nie da się niczym zastąpić. Co warto podkreślić, tegoroczny wynik akcji jest znacznie lepszy niż przed rokiem.

  Osoby uczestniczące w „Wigilii” odwiedzające przy okazji charakterystyczny „czerwonokrzyski” namiot skorzystały, by wyjaśnić wątpliwości i zasięgnąć od doświadczonych krwiodawców PCK informacji o zasadach oddawania krwi, ewentualnych przeciwwskazaniach oraz warunkach, jakie trzeba spełniać, by zostać dawcą. Część z nich zdecydowało się na ten krok już w sobotnie popołudnie, inni deklarowali, że zrobią to w innym terminie.

  Ponad 5-godzinna akcja zaowocowała gronem 77 zarejestrowanych chętnych, spośród których krew oddało 51 osób. W gronie tym aż 16 osób stanowili dawcy pierwszorazowi. Łącznie pozyskano 22,95 litra krwi. Sobotnia akcja była także okazją do zarejestrowania się w rejestrze potencjalnych dawców szpiku kostnego. Z tej szansy skorzystało 13 osób. Wszystkim należą się ogromne gratulacje i podziękowania. A skoro tego dnia na Głównym Rynku królowały anioły, to z pewnością należy do nich zaliczyć również krwiodawców.

  Na oddających krew czekały drobne upominki oraz podziękowania przygotowane przez Rejonową Radę HDK PCK w Kaliszu. Akcja została zorganizowana w ramach realizacji zadania publicznego „Promocja honorowego krwiodawstwa w społeczności lokalnej” dofinansowanego z budżetu Kalisza.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.