AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

CZARZASTY: Będziemy dalej protestować przeciwko rządom PiS

DATA: 20 grudnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Włodzimierz Czaraszty zapowiedział dalszy udział w protestach przeciw PiS

  SLD zapowiada udział w kolejnych protestach przeciwko rządom PiS. Także tych, organizowanych w Kaliszu.

  Goszczący w poniedziałek w Kaliszu szef SLD Włodzimierz Czarzasty skrytykował działania rządu PiS. Jego partia nie zgadza się m.in. z ustawą, która ma obniżyć emerytury dla służb mundurowych.

  - Jesteśmy przeciwko planowanej ustawie, bo w najmniejszym stopniu dotyczy ona UB-eków, nie godzimy się też z pomysłami odebrania stopnia generalskiego Wojciechowi Jaruzelskiemu - mówił podczas konferencji Czarzasty, który zapowiedział dalsze uczestnictwo jego partii w antyrządowych protestach.

  - W sobotę uczestniczyliśmy jako SLD w marszu wraz z 30 tys. ludzi w związku aktualnymi wydarzeniami. Będziemy nadal protestować wraz z innymi partiami przeciwko temu, co się w Polsce dzieje. Stopień arogancji i skłócenia społeczeństwa nigdy nie był tak duży - ile można rządzić przez konflikt? Dlatego będziemy dalej protestować przeciwko rządom PiS - powiedział Czarzasty.

  Dziennikarze pytali dlaczego działacze kaliskiego SLD, w przeciwieństwie do swego kierownictwa w Warszawie, nie włącząją się w protesty antyrządowe w Kaliszu?

  Szef lokalnych struktur Dariusz Witoń powiedział, że jest tak dlatego, bo nikt z organizatorów lokalnych protestów nie poprosił kaliskiego SLD o wsparcie.
   - Oficjalnie organizatorzy tych protestów nie zwrócili się do nas o wsparcie; oczywiście jak takie rzeczy będa się działy, to będziemy na takie sygnały reagować - zapowiedział Witoń.

  (mik)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.