AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SIATKÓWKA. Porażka na koniec roku

DATA: 20 grudnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Porażkę w ostatnim spotkaniu ligowym w tym roku zanotowały siatkarki pierwszoligowej MKS Calisia.

  Kaliszanki w poniedziałek w zaległym spotkaniu przegrały z drużyną Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Szczyrku 0:3. Gospodynie przystąpiły do tego spotkania bez swojej podstawowej środkowej Ivany Isailović, która jest kontuzjowana. Jej miejsce w wyjściowej szóstce z konieczności zajęła Marta Pytlarz, która powróciła po urlopie macierzyńskim do gry. 

  W pierwszym secie przyjezdne triumfowały 25:19. W drugiej partii wyrównana walka trwała tylko na początku, a Calisia przegrała tę partię do 17. W trzecim secie podopieczne trenera Daniela Przybylskiego prowadziły nawet 19:15, ale w końcówce seriami straciły punkty. W efekcie to Szczyrk wygrał trzeciego seta 25:21, a w całym spotkaniu triumfował 3:0. - Chcieliśmy się podnieść po ostatniej porażce u siebie z Proximą i wygrać mecz ze Szczyrkiem, ale to nam się nie udało twierdzi trener Przybylski. - Szczyrk to zespół, który przygotowuje się do kwalifikacji do Mistrzostw Europy, które ma na początku stycznia, więc w tym okresie forma zawodniczek jest wysoka. Czwarte miejsce, jakie zajmuje, to nie przypadek.

  Calisia kończy rok w I lidze na siódmej pozycji. Kolejne spotkanie ligowe kaliszanki rozegrają za niespełna trzy tygodnie i będzie to wyjazdowe starcie z zespołem z Gliwic.

  (jav)

  MKS Calisia Kalisz - SMS PZPS Szczyrk 0:3 (19:25, 17:25, 21:25)
  MKS: Grzanka, Drewniak, Grobys, Łukasiewicz, Pytlarz, Vlk oraz Kuehn-Jarek (l), M. Łysiak, Karpińska, Andrzejczak.
  SMS PZPS: Różański, Lipska, Murek, Świrad, Michalewicz, Różyńska oraz Stenzel (l), J. Łysiak (l), Muszyńska, Żurawska, Klekot.

  Sędziowali: Anna Czywczyńska i Sławomir Mikołajczak (Bydgoszcz).

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.