AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

GOSPODARKA. Kolejne milionowe inwestycje FB Antczak

DATA: 20 grudnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Marcin Antczak podczas otwarcia galerii Królewskiej w Sandomierzu (fot. Maciej Garbowicz)

  Galeria Królewska w Sandomierzu to kolejna zrealizowana inwestycja kaliskiej firmy Antczak. Obecnie na terenie całej Polski Antczak prowadzi 17 dużych inwestycji na łączną kwotę ponad 150 mln. zł.

  Galerię Królewską w Sandomierzu zbudowano w nieco ponad rok czasu za 40 mln zł. To największe i najnowocześniejsze centrum handlowe w Sandomierzu i okolicach. Na ponad 13 tys. m.kw. znajduje się 20 sklepów i punktów usługowych. Wśród najemców m.in.: Biedronka, Big Star, Empik, Pepco i Martes Sport.

  15 grudnia w uroczystym otwarciu galerii obok mieszkańców i samorządowców uczestniczyli również podwykonawcy kaliskiej firmy, którzy nie kryli zadowolenia i satysfakcji z owocnej współpracy z "Antczakiem". Jak zgodnie podkreślali, nie mieli wcześniej do czynienia z tak profesjonalnym, terminowym i uczciwym partnerem. Dzięki tym atutom kaliskie przedsiębiorstwo nie ma kłopotów z pozyskiwaniem nowych partnerów biznesowych oraz zleceń na budowy i inwestycje, a wręcz przeciwnie – zasypywane jest ofertami współpracy z całego kraju.

  Warto dodać, że FB Antczak jest nie tylko generalnym wykonawcą Galerii Królewskiej, ale też jej współwłaścicielem. To kolejny etap rozwoju firmy, która ma coraz silniejszą pozycję na arenie ogólnopolskiej. Obecnie na terenie całej Polski Antczak prowadzi 17 dużych inwestycji.

  -  Wszystkie te inwestycje odwiedzam i czuwam nad nimi osobiście - mówi współwłaściciel firmy Marcin Antczak. - Z ważniejszych przedsięwzięć można wymienić obiekt mieszkalny dla Soho Factory Development na terenie Warszawy, halę dla firmy Milenium Logistic Park, szpital onkologiczny dla Luxmedu. W stolicy realizujemy też inwestycję własną w postaci osiedla mieszkaniowego. Podobne osiedla są realizowane we Wrocławiu, Poznaniu, Koninie, Ostrowie Wielkopolskim oraz w Kaliszu – na Korczaku i Panoramie Park II.

  Jak podkreśla Marcin Antczak, mimo dynamicznego rozwoju firmy na arenie ogólnopolskiej, Kalisz jest nadal miejscem ważnych i kluczowych inwestycji FB Antczak. Realizowany jest tu kolejny etap osiedla "Panorama Park II " w Kościelnej Wsi oraz obiekt komercyjno-handlowy. W fazie wdrażania jest kolejne  osiedle domków - „Botanicza House".

  Prawdziwą perłą dla firmy i miasta Kalisza będzie z pewnością wkrótce budynek po byłej Fabryce Pianin i Fortepianów „Calisia". Obiekt, który połączy w sobie trzy funkcje: biurową, hotelową oraz gastronomiczną, która ma zostać stworzona w zamkniętym patio i w ścisłej współpracy z restauracją Roma. FB Antczak podpisała już 22-letnią umowę z siecią "Hampton by Hilton", który utworzy w "Calisii" hotel z setką pokoi. Cała inwestycja ma zostać zakończona w 2018 roku.

  (jrk)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.