AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PŁYWANIE. Medale i rekordy Bartka

DATA: 22 grudnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Bartosz Piszczorowicz świetnie zaprezentował się w Mistrzostwach Polski Seniorów w Olsztynie. 

  Do rywalizacji w MP w Olsztynie przystąpiło ponad 600 zawodników z 129 klubów, a wśród nich ci najlepsi i utytułowani jak choćby Radosław Kawęcki, Kacper Majchrzak, Aleksandra Urbańczyk czy kaliszanka Alicja Tchórz. Znakomicie na tle silnej, starszej wiekiem i bardziej doświadczonej konkurencji zaprezentował się kaliszanin Bartosz Piszczorowicz

  17-letni pływak, były zawodnik KKS-u Kalisz, wychowanek trenera Dominika Grudzińskiego, trenujący obecnie w Warszawie pod okiem Pawła Wołkowa zdobył na mistrzostwach swój pierwszy seniorski medal w wyścigu indywidualnym. Rywalizację na królewskim dystansie 100m stylem dowolnym. przegrał jedynie ze znakomitymi rywalami, uczestnikami tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro Kacprem Majchrzakiem i Pawłem JuraszkiemUzyskany przez niego wynik (47,94) to nowy rekord Polski 17-latków i obecnie trzeci juniorski wynik w Europie. Swój medalowy dorobek nasz utalentowany zawodnik powiększył w konkurencjach sztafetowych. Wraz z klubowymi kolegami zdobył trzy medale: srebrny na 4x100m stylem zmiennym oraz brązowe na 4x100m i 4x200m stylem dowolnym. - Oczywiście bardzo się cieszę z uzyskanych wyników i zdobytych medali, ale przede mną jeszcze dużo ciężkiej pracy - ocenia Bartosz Piszczorowicz. - W przyszłym roku w Indianapolis w USA odbędą się Mistrzostwa Świata Juniorów, na które chciałbym pojechać i powalczyć o kolejne trofea.

  Były pływak KKS-u bardzo dobrze popłynął także na dystansie 200m stylem dowolnym. Z czasem (1:45,77) uplasował się ostatecznie na 5. miejscu, a do brązowego medalu zabrakło zaledwie (0,13s). Uzyskany wynik w europejskim rankingu juniorów daje mu aktualnie 4. miejsce.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.