AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PRZED ŚWIĘTAMI. Policja ostrzega przed kieszonkowcami

DATA: 22 grudnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Policjanci ostrzegają przed wzmożoną aktywnością kieszonkowców przed świętami. Fot. KMP w Kaliszu.

  Policjanci z kaliskiej komendy w okresie przedświątecznym przeprowadzili kampanię informacyjno-prewencyjną, której zadaniem jest przeciwdziałanie kradzieżom kieszonkowym w środkach komunikacji miejskiej, na targowiskach oraz w centrach handlowych. 

  Okres przedświąteczny to czas zakupów zarówno w sklepach znajdujących w pobliżu naszego miejsca zamieszkania jak i w dużych centrach handlowych. Zwiększony napływ klientów, zakupy w gorączkowej atmosferze, nieraz przy udziale wszystkich członków rodziny, w tym również małych dzieci - wszystko to powoduje, że pochłonięci zakupami często zapominamy o podstawowych, nawet tych najprostszych zasadach bezpieczeństwa. - Złodzieje kieszonkowi wykorzystują do kradzieży m.in. miejsca, w których występuje duże natężenie ruchu i ścisk. Działają często w zatłoczonych sklepach, autobusach, osiedlowych targowiskach, a ich łupem padają portfele, torebki, saszetki, telefony komórkowe oraz dokumenty. Bardzo ważnym jest, abyśmy podczas pobytu w takich miejscach pilnowali swoich kieszeni i podręcznych przedmiotów oraz zwracali uwagę na to, co dzieje się dookoła nas - przestrzegają kaliscy policjanci.

  Kradzieże kieszonkowe są specyficznym rodzajem przestępczości, bardzo trudnym do zauważenia przez osoby postronne. Sam pokrzywdzony często po pewnym czasie stwierdza, że został okradziony. Zdarza się, że kieszonkowcy działają również w grupach, szybko przekazując sobie z rąk do rąk skradzione łupy. Dlatego tak ważne jest, aby pamiętać o zasadach bezpieczeństwa i nie popełniać błędów, które w ciągu kilku sekund bezlitośnie wykorzystująkieszonkowcy.

  (nel)

  Policja radzi przed świętami

  1. Przedmioty wartościowe (np. portfel, telefon komórkowy) nosimy w zamykanych, wewnętrznych kieszeniach. Nigdy nie trzymamy ich w łatwo dostępnych kieszeniach bocznych czy tylnych.

  2. Nosząc portfel, telefon czy dokumenty w torebce, upewnijmy się, że jest ona zapięta.

  3. Torebkę trzymamy zawsze przed sobą, tak by mieć ją na oku.

  4. W pociągu czy autobusie nie zostawiamy podręcznego bagażu nawet na krótką chwilę bez opieki.

  5. Bądźmy szczególnie czujni podczas wsiadania i wysiadania ze środków komunikacji miejskiej.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.