AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SAMORZĄD. Wreszcie sesja online. Zobaczcie, jak głosują wasi radni

DATA: 28 grudnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Lepiej późno, niż wcale!  29 grudnia po raz pierwszy oficjalnie w Internecie - transmisja z sesji rady miasta Kalisza!

  Jawność i transparentność władzy to najważniejsze hasła wyborcze obecnego prezydenta Grzegorza Sapińskiego. Od początku swej kadencji obiecywał on kaliszanom publikację wszystkich umów cywilnoprawnych, zawieranych przez magistrat oraz transmisję na żywo z obrad kaliskiej rady miejskiej. O ile pierwsze z haseł udało się dość szybko i łatwo wcielić w życie, to z drugim pojawiły się niemałe problemy.

  Wszystko przez byłego prezydenckiego doradcę Marcina Andrzejewskiego, który szykując transmisję z obrad kaliskich radnych, planował kucie ścian zabytkowego ratusza oraz zakup i montaż drogiego i skomplikowanego analogowego systemu pulpitów i kabli.

  Prostsze i tańsze rozwiązanie zasugerowali prezydentowi radni z klubu "Tak dla Kalisza", zainspirowani działaniami kaliskich dziennikarzy. Żurnaliści z wszystkich kaliskich redakcji elektronicznych, zniecierpliwieni długim oczekiwaniem na relację na żywo z sesji, sami zorganizowali transmisję z obrad rady miasta, używając do tego... najprostszego tabletu.

  Klika miesięcy później miasto zrezygnowało z drogich pomysłow Andrzejewskiego i zakupiło sprawdzony w blisko stu polskich samorządoach system eSesja.

  Dzięki niemu kaliszanie mogą dziś śledzić na bieżąco decyzje, jakie podejmują wybrani przez nich radni; a od czwartku, 29 grudnia dodatkowo także oglądać na żywo sesje rady miasta.

  Sesję rady miejskiej Kalisza obejrzycie - TUTAJ 

   

  (mik)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.