AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

N. SKALMIERZYCE. Prokuratura zbada sprawę mobbingu w urzędzie gminy

DATA: 29 grudnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Burmistrz Bożena Budzik

  Ostrowska prokuratura zbada sprawę mobbingu w urzędzie gminy w Nowych Skalmierzycach. Wniosek o podejrzeniu możliwości popełnienia przestępstwa przez burmistrz Bożenę Budzik skierowała tam Państwowa Inspekcja Pracy. 

  W urzędzie gminy w Nowych Skalmierzycach zakończyła się trwająca prawie miesiąc kontrola Państwowej Inspekcji Pracy. Inspektorzy badali zarzuty, jakie pod adresem burmistrz Bożeny Budzik wystosowali pracownicy urzędu. Chodzi o psychiczne znęcanie, dyskryminację i mobbing. Tłem całej sprawy były rzekome romanse, o które burmistrz Budzik notorocznie posądzała pracowników urzędu. 

  Konrola Państwowej Inspekcji Pracy potwierdziła zarzuty urzędników. 

  - W Urzędzie Gminy i Miasta są zaburzone relacje interpersonalne, niektórzy pracownicy są zastraszeni, boją się przychodzić do pracy i wyrażać swoje zdanie. Panuje atmosfera nieufności. Tego typu zachowania i relacje mogą wywołać zjawisko mobbingu - mówi Tomasz Kozłowski, kierownik ostrowskiego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy. - Podejmiemy teraz odpowiednie kroki prawne. Na pewno będzie to wystąpienie pokontrolne oraz skierowanie do prokuratury sprawy o prawdopodobnym popełnieniu przestępstwa. Odpowiednie dokumenty zostaną przekazane w ciągu kilku dni. 

  Burmistrz Bożena Budzik, która nie zgadza się z oskarżeniami, wniosła kilkustronicowe zastrzeżenia i ustosunkowała się do protokołu PIP. Odmówiła jednak podpisania go.

  - Nigdy nikogo nie dyskryminowałam - zapewnia burmistrz. - Nie podpisałam protokołu, ponieważ nie było tam jednoznacznych wniosków mówiących o mobbingu. 

  W sprawę zaangażował się także były szef regionalnej Solidarności, poseł Jan Mosiński, który skierował oddzielne zawiadomienie do prokuratury. 

  - Analizując pozyskaną wiedzę w powyższej sprawie doszedłem do wniosku, że mamy do czynienia z mobbingiem, to jest z zachowaniem, które cechuje się złośliwością i uporczywością działania, wskazując, że sprawca (Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce) działa w stosunku do grupy pracowników w sposób umyślny i w zamiarze bezpośrednim. Dlatego postanowiłem zareagować, składając zawiadomienie - wyjaśnia Jan Mosiński. 

  (mik)

   

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.