AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SYLWESTER. Policja radzi: ostrożnie z fajerwerkami

DATA: 31 grudnia 2016 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Co roku w noc sylwestrową nieumiejętne obchodzenie się z petardami i fajerwerkami staje się przyczyną groźnych wypadków.

  Policja przed Sylwestrem radzi:

  1. Kupujmy fajerwerki lub petardy tylko u sprawdzonych sprzedawców i tylko takie, które posiadają odpowiednie atesty, oznaczenia klasy bezpieczeństwa, wskazanie producenta wraz z danymi adresowymi oraz instrukcję w języku polskim.

  2. Podczas zakupu zwróćmy uwagę, czy opakowanie, w jakim materiały są oferowane do sprzedaży, jest nienaruszone, czy nie nosi śladów mechanicznych uszkodzeń. Używając wyrobów pirotechnicznych bezwzględnie stosujmy się do zaleceń producenta.

  3. Nie lekceważmy ostrzeżeń i wybierzmy odpowiednie miejsce do bezpiecznej zabawy. Przede wszystkim zachowujmy odpowiednią odległość podczas odpalania fajerwerków, jak również nie podejmujmy prób odpalania petard w pomieszczeniach zamkniętych, na balkonach czy w oknach mieszkań.

  4. Pamiętajmy, że wyroby pirotechniczne mogą być używane jedynie przez osoby dorosłe.

  5. Podczas zabaw nie zapomnijmy o naszych pupilach, zwierzętach, które mogą negatywnie odczuć skutki używania wyrobów pirotechnicznych. Wiedząc jak reagują w takich sytuacjach, nie pozwólmy ich spłoszyć i zadbajmy by nie odczuwały dyskomfortu związanego z tą wyjątkową sylwestrową nocą

   

  Jak relacjonuje portal onet.pl w sobotę około godz. 14 wybuchły fajerwerki składowane w garażu wewnątrz domu jednorodzinnego w Łomiankach pod Warszawą. Według TVN na miejscu było słychać kilka wybuchów, pierwszy z nich bardzo potężny. Zawaliła się także jedna ze ścian, a uszkodzeniu uległo w sumie około 50 proc. budynku. W akcji gaszenia pożaru wzięło udział 60 strażaków z udziałem 16 samochodów gaśniczych.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.