AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

REKREACJA. Rekordowy Bieg Noworoczny

DATA: 2 stycznia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Rekordową frekwencją cieszyła się 24. edycja Noworocznego Biegu Rodzinnego

  Biegiem, truchtem, spacerkiem, z kijkami i na rowerach, z potomstwem w wózkach i czworonożnymi przyjaciółmi. W sumie ponad 260 osób. Każdy z uczestników biegu witał nowy rok na swój sposób.

  Choć od szaleństw sylwestrowej nocy upłynęło zaledwie kilka godzin na linii startu stanęła rekordowa liczba amatorów aktywnego wypoczynku. W samo południe, na wytyczoną alejkami kaliskiego parku, liczącą 1800 metrów trasę wybiegły, bądź wyjechały, 262 osoby, w tym 38 rodzin. Byli w tym gronie nie tylko wytrawni kaliscy biegacze, trenerzy i cykliści, ale też lokalni samorządowcy, z prezydentem Grzegorzem Sapińskim na czele i wielu innych mieszkańców Kalisza i regionu kochających ruch na świeżym powietrzu i aktywnie włączających się w popularyzację zdrowego stylu życia.

  Wprawdzie miejsce na mecie było sprawą drugorzędną, ale dla najlepszych organizatorzy przygotowali pamiątkowe puchary. Jako pierwszy na mecie zameldował się Konrad Zdun,  znany kaliski triathlonista, zawodnik UKS Dziewiątka Kalisz, wśród pań triumfowała Katarzyna Werner, równie utytułowana kaliska biegaczka, zawodniczka KKB Finisz. Najstarszym uczestnikiem biegu był 85-letni Jan Świerczak. Puchary wręczył nestor kaliskich biegaczy, znany maratończyk Andrzej Jabłoński.   

  Start i meta, tradycyjnie usytuowano na kortach Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Tutaj też na uczestników biegu czekał słodki poczęstunek przygotowany przez piekarnię Stanisława Paraczyńskiego oraz kiełbaski z ogniska przygotowane przez Grzegorza Chwiałkowskiego i Bank Chleba. Nie zabrakło też loterii z nagrodami i wspólnego zdjęcia.    

  Noworoczny Bieg Rodzinny zorganizowało Ognisko TKKF Relaks w Kaliszu. Współorganizatorami byli: Miasto Kalisz, Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej w Koźminku, Fabryka Firan i Koronek Haft oraz KRISpro – Krzysztof Garncarek.

  Karina Zachara

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.