AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SIATKÓWKA. Memoriał Glapińskiego

DATA: 3 stycznia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  W silnie obsadzonym Memoriale im. Damina Glapińskiego w Luboniu uczestniczyła drużyna siatkarek VII LO SMS Amber Kalisz.

  W tegorocznej edycji wzięło udział osiem zespołów, w tym dwie młodzieżowe reprezentacje Polski i cztery finalistki ostatnich mistrzostw Polski juniorek. W tej mocnej obsadzie znalazły się też siatkarki VII LO SMS Amber Kalisz. Podopieczne Daniela Przybylskiego w fazie grupowej uległy po 0:2 reprezentacji Polski kadetek i PTPS-owi Piła, a w starciu z Impelem Wrocław, trzecią drużyną tegorocznych MP juniorek przegrały 1:2.

  W dalszej fazie rozgrywek kaliszanki zmierzyły się z ekipą z Drezna i UKS ZSMS Poznań. Z tymi zespołami kaliszanki przegrały nieznacznie 1:2. - W Luboniu wystąpiliśmy już po raz trzeci i zdobyte w konfrontacji z wymagającymi zespołami doświadczenia procentować będą w dalszych rozgrywkach tego sezonu, w których nasze siatkarki biorą udział - mówi trener Przybylski.

  W finale kadra reprezentacja Polski juniorek pokonała kadrę kadetek 3:0. Trzecie miejsce zajęła ekipa PTPS Piła, która wygrała z Legonovią 3:1.

  (jav)

  Fot. VIS Polska

  Wyniki turnieju - mecze o poszczególne miejsca
  mecz o 7. miejsce
  UKS ZSMS Poznań - VII LO SMS Amber Kalisz 2:1 (25:22, 8:25, 15:12)
  mecz o 5. miejsce
  Impel Wrocław - Olimpia Drezno 0:2 (12:25, 15:25)
  mecz o 3. miejsce
  PTPS Piła - Legionovia Legionowo 3:1 (10:25, 25:20, 25:21, 25:18)
  mecz o 1. miejsce
  reprezentacja Polski juniorek - reprezentacja Polski kadetek 3:0 (25:17, 25:22, 28:26)

  VII LO SMS Amber: Natalia Stec, Olga Nowakowska, Aleksandra Makowska, Maja Łysiak, Martyna Felińska, Nikola Paluszczak, Klaudia Nowakowska, Marcelina Basińska, Katarzyna Drewniak, Katarzyna Czosnowska, Gaja Skalska, Marta Maciejewska, Katarzyna Bojko (l), Paulina Borgiasz (l).

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.