AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. MKS już trenuje. Ostrovia na początek

DATA: 4 stycznia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Piłkarze ręczni MKS-u rozpoczęli treningi. Pierwsze spotkanie ligowe zagrają na początku lutego. Fot. Karina Zachara.

  Do treningów po Nowym Roku powrócili piłkarze ręczni pierwszoligowego MKS-u Kalisz.

  Podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki mieli świetną pierwszą rundę rozgrywek. Po 13 rozegranych spotkaniach zajmują drugie miejsce w tabeli mając 19 zgromadzonych punktów. Liderem jest Olimpia Piekary Śląskie, która ma 22 punkty. MKS w 13 spotkaniach odniósł aż dziewięć zwycięstw, jedno spotkanie zremisował i trzy mecze przegrał. Co ciekawe kaliszanom nie szło na początku rozgrywek, gdzie zanotowali trzy porażki: w wyjazdowych spotkaniach z Czuwaj Przemyśl i Olimpią oraz u siebie z zespołem z Końskich. Od 5 października są niepokonani w lidze, a od 22 października, kiedy to zremisowali u siebie z Moto Jelcz Oława wygrali wszystkie następne spotkania. Ich seria sześciu zwycięskich spotkań z rzędu jest imponująca. 

  Kaliscy szczypiorniści już trenują. W ramach przygotowań do drugiej rundy rozgrywek I ligi oprócz treningów kaliszanie będą rozgrywać jeszcze spotkania sparingowe. Już w najbliższą sobotę MKS podejmie Start Konin, a tydzień później kaliszanie wezmą udział w turnieju towarzyskim w Gorzowie. W nim obok gospodarzy i kaliskiego MKS-u zagrają drużyny Chrobrego Głogów i Wybrzeża Gdańsk. - Nasi przeciwnicy w lidze będą się bardziej na nas mobilizować, bo w ostatnich tygodniach pokazaliśmy, że mamy potencjał - mówi Kamil Adamski, zawodnik MKS-u Kalisz. - Z większym respektem będą nas rywale traktowali, bo w większości tych meczów rewanżowych to my będziemy występowali w roli faworytów.

  Sparingi szczypiorniści MKS-u zakończą 21 stycznia, a 4 lutego zmierzą się w pierwszym spotkaniu drugiej rundy na wyjeździe z Ostrovią Ostrów. 

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.