AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZIMOWISKO. Na narty pod Czarny Dunajec

DATA: 4 stycznia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Na zimowisku dzieci będą mieć możliwość pojeździć na nartach. Fot. Stowarzyszenie Kalisz XXI.

  Stowarzyszenie KALISZ XXI jest organizatorem zimowiska ,,Ciche 2017”. Dzieci z południowej Wielkopolski będą spędzały ferie w miejscowości Ciche, położonej blisko Czarnego Dunajca.

  - Zimowisko rozpoczynamy 28 stycznia, a kończymy 6 lutego. Kilka razy będziemy na stoku, gdzie dzieciaki, które nie potrafią jeździć na nartach będą miały okazję poznania jej podstaw pod okiem instruktorów, a ci, którzy potrafią jeździć będą mogli oddawać się narciarskiej pasji. Zwiedzimy Chochołów i Zakopane, a także dwa dni spędzimy w Krakowie, gdzie zapoznamy się z najważniejszymi i najciekawszymi zabytkami. Oczywiście powodzenie naszych planów zależy przede wszystkim od pogody - mówi Żaneta Lasiecka-Stodolna, koordynatorka zimowiska.

  W Zakopanem planowane jest zwiedzanie kościoła na Krzeptówkach, Jaszczurówki, Bachledówki, odwiedziny w Aquaparku, a w Krakowie, zwiedzanie m.in. wystawy szopek bożonarodzeniowych i historycznego centrum miasta. - Celem naszych obozów i kolonii jest przede wszystkim aktywny wypoczynek. Czy latem czy zimą podczas naszych wyjazdów telewizor jest rzeczą zbędną. Jazda na nartach, basen, piesze wycieczki, zwiedzanie ciekawych miejsc związanych z naszą historią, to są działania do których zachęcamy uczestników. Jak jeszcze mamy do tego dobrą pogodę, to zabawa jest przednia - zapewnia Żaneta Lasiecka-Stodolna.

  Tegoroczne zimowisko z dofinansowaniem dla dzieci płatników KRUS jest możliwe dzięki realizacji projektu, który Stowarzyszenie KALISZ XXI złożyło do Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników i który został pozytywnie oceniony przez tą instytucję.

  Dokładnych informacji dotyczących zimowiska w Cichym można uzyskać u koordynatora, Żanety Lasieckiej - Stodolnej, pod numerem telefonu 607 171 532.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.