AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KONCERT. Kolędowali w Kaliszu

DATA: 5 stycznia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W Kaliszu zaśpiewali między innymi Natalia Niemen i Piotr Cugowski

  Badach, Niemen, Cugowski, Marika, Mate.O i TGD - Kalisz był drugim po Katowicach miastem na trasie "Betlejem w Polsce".

  2 godziny muzyki, Kalisz jako jedno z 12 miast w Polsce, kilkadziesiąt kolęd i pieśni bożonarodzeniowych w nowych aranżacjach, Kuba Badach, Natalia Niemen, Mate.O, Marika, Piotr Cugowski i TGD oraz ponad 4 tysiące widzów w Hali Arena - w środę odbył się kaliski koncert w ramach trasy "Betlejem w Polsce".

  Natalia Niemen

   

  W repertuarze koncertu znalazły się zarówno połączenia utworów gospelowych z polskimi kolędami, nigeryjska pieśń "Betellehemu" śpiewana w języku yoruba, ormiańska pieśń o trzech królach, wiązanka świątecznych melodii z Wielkiej Brytanii, latynoska kolęda z Puerto Rico, jak i tradycyjne wspólnie śpiewane polskie kolędy wraz z tekstami mówiącymi o narodzinach Mesjasza.

  Marika

   

  Uczestnicy otrzymali opłatki, którymi w trakcie koncertu  dzielili się składając tradycyjne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. W koncercie uczestniczyli samorządowcy, lokalni parlamentarzyści, a także duchowieństwo wraz Biskupem Kaliskim Edwardem Janiakiem. Honorowy patronat nad cyklem koncertów "Betlejem w Polsce" objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.