AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KONKURS. "Paterson" - najnowszy film Jima Jarmuscha w Kinie Konesera. Bilety czekają!

DATA: 6 stycznia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W roli tytułowej roli wystapił Adam Driver

  Najnowszy film Jima Jarmuscha „Paterson” 11 stycznia w Kinie Konesera. Mamy dla was bilety!

  Jeden z najbardziej znanych amerykańskich twórców niezależnych ponownie zachwycił publiczność Cannes. „Paterson” jest pochwałą codzienności oraz krytyką konsumpcjonizmu.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Bohaterem filmu jest tytułowy Paterson (Adam Driver), kierowca autobusu miejskiego i poeta. Inspiracją do tworzenia wierszy są codzienne sytuacje zaobserwowane na mieście i w czasie pracy w autobusie, podsłuchane rozmowy podróżnych. Rytm każdego dnia Patersona wyznaczają rytuały, praca, codzienne spacery z psem, spotkania z bywalcami pobliskiego pubu. Ostoją Patersona jest także miłość do żony Laury (Golshifteh Farahani), która jest jego przeciwieństwem. Laura śpiewa i gra na gitarze, nieustannie poszukuje nowych inspiracji, każdego dnia ma nowy plan na życie i pełno szalonych pomysłów. Jednak na skutek zbiegu okoliczności stoicki spokój Patersona zostaje zaburzony.

  Wiersze, które usłyszymy w „Patersonie” na specjalnie życzenie reżysera napisał Ron Padgett, znany poeta amerykański; niektóre są również autorstwa Jima Jarmuscha. Wiersze inspirowane są twórczością poety Williama Carlosa Williamsa związanego z miastem Paterson w New Jersey.

  Seans: 11 stycznia, g.18.15

  Mamy dla Was podwójne zaproszenie na środowy seans. Aby je zdobyć, napiszcie w komentarzach, który z filmów Jarmuscha lubicie najbardziej? I dlaczego? Najciekawsze opcje nagrodzimy. :)

  Urszula Witczak - gratulacje! :) Zapraszamy na film. Bilety do odebrania w kasie kina przed seansem.

   

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.