AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PLEBISCYT. Marta Walczykiewicz w dziesiątce najlepszych polskich sportowców

DATA: 9 stycznia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  fot. przegladsportowy.pl

  Kaliska kajakarka Marta Walczykiewicz zajęła 10. miejsce w 82. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski w 2016 roku.

   Nominacje w tym najpopularniejszym i najbardziej prestiżowym polskim plebiscycie sportowym nasza zawodniczka, kajakarka KTW Kalisz otrzymywała już pięciokrotnie. Do czołowej „dziesiątki” nigdy jednak nie trafiła. W tej edycji było inaczej. Dzięki determinacji kibiców i licznym głosom oddanym przez nich w ogłoszonym przez Przegląd Sportowy plebiscycie kajakarka KTW Kalisz znalazła się w dziesiątce najlepszych polskich sportowców ubiegłego roku.    

  - Wiem, że w sporcie jedną z najważniejszych cech jest cierpliwość. Na medal olimpijski czekałam dwadzieścia lat, a na tę statuetkę sześć, tak więc cierpliwość przede wszystkim. Ale to że tutaj jestem zawdzięczam też kibicom, którzy dzień w dzień, przez cały miesiąc, oddawali na mnie głosy. Dziękuję im, że byli tacy wytrwali – mówiła Marta Walczykiewicz tuż po tym jak odebrała nagrodę z rąk polskiej tyczkarki Moniki Pyrek. Podziękowała przy okazji wszystkim tym, którzy wspólnie z nią pracowali na ubiegłoroczne, ale i wcześniejsze sukcesy, całemu sztabowi szkoleniowemu i koleżankom z reprezentacji, bo jak podkreśliła przyznany jej „Czempion” jest tak naprawdę sukcesem całych polskich kajaków.

  Nie zabrakło też ciepłych słów skierowanych do rodziców, zwłaszcza ojca, pierwszego trenera i najwierniejszego kibica. - Chciałabym jeszcze raz, w tak zacnym gronie, podziękować mojemu tacie, który dwadzieścia lat temu wsadził mnie do kajaka. Tato ta nagroda jest dla Ciebie - mówiła nasza utalentowana zawodniczka, która przypomnijmy, w minionym roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro zdobyła srebrny medal w kajakarskiej konkurencji K-1 200 m.

  Tytuł Najlepszego Sportowca Polski w 2016 roku w 82. Plebiscycie Przeglądu Sportowego zdobyła Anita Włodarczyk, mistrzyni olimpijska i rekordzistka świata w rzucie młotem. Na podium znaleźli się także Robert Lewandowski i Piotr Małachowski.

  Karina Zachara

   

  „10” najlepszych sportowców w Polsce w 82. Plebiscycie PS

  1. Anita Włodarczyk (176 640 punktów)

  2. Robert Lewandowski (124 802)

  3. Piotr Małachowski (73 212)

  4. Rafał Majka (71 471)

  5. Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj (70 282)

  6. Maja Włoszczowska (69 565)

  7. Jakub Błaszczykowski (58 153)

  8. Bartosz Zmarzlik (50 681)

  9. Karol Bielecki (46 440)

  10. Marta Walczykiewicz (44 215)
   

   

   

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.