AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

N.SKALMIERZYCE. Zbigniew Ziobro zajmie się mobbingiem w urzędzie gminy?

DATA: 9 stycznia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Zbigniew Ziobro, Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny, fot. pl.wikipedia.org

  Głośna sprawa mobbingu w skalmierzyckim urzędzie gminny trafiła do Ministra Sprawiedliwości. Z prośbą o objęcie nadzorem postępowania zwrócił się do Zbigniewa Ziobro kaliski poseł Jan Mosiński.

  Afera w Urzędzie Miasta i Gminy Nowe Skalmierzyce ma swój dalszy ciąg. Po złożeniu pod koniec grudnia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Ostrowie Wielkopolskim, kaliski poseł PiS Jan Mosiński, zwrócił się teraz z prośbą do Zbigniewa Ziobry, Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego, o objęcie nadzoru nad postępowaniem w tej sprawie.

  Chodzi o kwestię mobbingu, który miała stosować burmistrz Bożena Budzik wobec swoich podwładnych. W grudniu zakończyła się trwająca prawie miesiąc kontrola, którą przeprowadziła Państwowa Inspekcja Pracy. Inspektorzy badali zarzuty psychicznego znęcana się, poniżania oraz dyskryminacji ze względu na płeć, które wobec burmistrz wystosowali pracownicy urzędu. 

  Kontrola potwierdziła zarzuty urzędników. Bożena Budzik nie zgodziła się jednak z oskarżeniami i odmówiła podpisania protokołu PIP.

  W sprawę zaangażował się Jan Mosiński, wieloletni szef lokalnych struktur "Solidarności", a obecnie poseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Pod koniec grudnia skierował zawiadomienie do ostrowskiej prokuratury, a obecnie zwrócił się także do Ministra Sprawiedliwości. - Zwracam się do Pana Ministra Prokuratora Generalnego z prośbą o objęcie nadzorem nad postępowaniem w sprawie naruszenia praw pracowniczych (art. 218 § 1 k.k.), których mogła dopuścić się Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Pani Bożena Budzik - pisze parlamentarzysta. - Na podstawie art. 304 § 1 k.p.k. 29 grudnia 2016 roku przesłałem do Prokuratury Rejonowej w Ostrowie Wielkopolskim zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa (L.dz. KBP/2016/132) w tej sprawie. Kilka dni później otrzymałem list od kilkudziesięciu pracowników tamtejszego Urzędu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce ze słowami wdzięczności za podjęte działanie. Jednakże pracownicy obawiają się odmowy wszczęcia postępowania lub umorzenia na etapie przygotowawczym.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.