AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIASTO. Modernizacja części ulicy Młynarskiej zakończona

DATA: 10 stycznia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Młynarska po remoncie (fot. UM Kalisz)

  Zakończyła się przebudowa ulicy Młynarskiej na odcinku od Polnej do Serbinowskiej. Remont kosztował 1,8 mln zł.

  Remont ulicy przeprowadzony został na odcinku o długości blisko 740 metrów. Powstała jezdnia o nawierzchni bitumicznej, o szerokości 9 metrów. Po obu stronach arterii wyznaczono jednokierunkowe ścieżki rowerowe. W ramach robót wykonane zostały miejsca postojowe oraz chodniki. W rejonie skrzyżowania z Serbinowską ulica została poszerzona pod kątem wydzielenia lewoskrętu. - Młynarska jest dziś przestronną arterią, z wygodnym skrzyżowaniem z ulicą Serbinowską - mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. - Powstał kolejny odcinek ścieżki rowerowej. Chcemy sukcesywnie ułatwiać życie cyklistom. Zwłaszcza, że kaliszanie coraz częściej i chętniej traktują rower, jako środek komunikacji.

  Ostatnim etapem prac będzie nasadzenie 33 drzew oraz trawników, co nastąpi wiosną tego roku. - Była to długo oczekiwana inwestycja - mówi Artur Kijewski, wiceprezydent Kalisza. - Kierowcy przez lata zwracali uwagę na zły stan nawierzchni. Cieszę się, że mogliśmy wyjść zaprzeciw potrzebom kaliszan. 

  Umowna wartość robót przeprowadzonych w ramach zadania „Przebudowa ul. Młynarskiej w Kaliszu na odc. od ul. Polnej do ul. Serbinowskiej” to blisko 1,8 mln zł.

  (um)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.