KOSZYKÓWKA. Dreszczowiec z Obrą

DATA: 11 stycznia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

Trzecie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli koszykarze KKS-u Kalisz.

Kaliszanie w ciągu kilku dni rozegrali dwa spotkania ligowe. W pierwszym z nich przegrali z Górnikiem Wałbrzych 58:77, ale w kolejnym po zaciętej walce wygrali z Obrą Kościan 68:67. Początek spotkania był jednak słaby w wykonaniu gospodarzy, którzy schodzili na przerwę przegrywając 28:37. Wynik co prawda nie oddawał tego, co działo się na parkiecie i oscylował głównie w okolicach remisu (5:4, 7:6, 22:22), ale końcówka drugiej partii pozwoliła przyjezdnym odskoczyć na bezpieczną przewagę.

Na drugą połowę zespół Łukasza Wojciechowskiego wyszedł bardzo zdeterminowany i po niespełna trzech minutach to ponownie niebiesko-biało-zieloni byli na prowadzeniu (było 38:37 dla KKS-u). Praktycznie do ostatniej syreny oba zespoły szły łeb w łeb, choć to kaliszanie potrafili wypracować sobie w połowie czwartej kwarty siedmiopunktową przewagę, która jednak została roztrwoniona.

Kluczowych dla meczu było ostatnie osiem sekund spotkania. Przy stanie 66:67 Stanisław Kiszka faulował Artura Mrówczyńskiego, który pewnie wykonał dwa rzuty osobiste wyprowadzając swój zespół na prowadzenie, którego kakaesiacy nie oddali już do końca. - W końcu odetchnęliśmy i nareszcie mamy zwycięstwo - powiedział po meczu Łukasz Wojciechowski, grający trener KKS-u Kalisz. -Ciężko pracowaliśmy w okresie międzyświątecznym, żeby nasza gra wyglądała lepiej niż w pierwszej rundzie. W piątkowym meczu z Górnikiem Wałbrzych, wiceliderem tabeli, walczyliśmy na tyle ile mogliśmy. Wprawdzie w drugiej rundzie więcej meczów mamy u siebie, a to zawsze jest dodatkowy atut, ale trzeba je jeszcze wygrać

Wygrana z Obrą Kościan była dopiero trzecim zwycięstwem koszykarzy KKS-u w tym sezonie. W następnej kolejce drużyna KKS zagra na wyjeździe z Muszkieterami Nowa Sól i chce powalczyć o pierwsze w tym sezonie zwycięstwo na wyjeździe. Obecnie kaliszanie z dorobkiem tylko trzech zwycięstw i aż jedenastu porażek zajmują ostatnie, 13 miejsce w grupie D II ligi. Drużyna KKS-u ma jednak o dwa spotkania mniej rozegrane od innych zespołów i korzystny układ gier (większość meczów u siebie) w drugiej fazie rozgrywek. - Chcemy poprawić naszą grę i opuścić jak najszybciej dół tabeli - kończy trener Wojciechowski.

KKS Energa Drogbruk Kalisz - BC Obra Kościan 68:67 (17:22, 11:15, 21:13, 19:17)

KKS Kalisz: Przemysław Galewski (17, 3×3/4), Łukasz Wojciechowski (13, 3×3/6), Jakub Kołodziej (13, 3×3/5), Artur Mrówczyński (13, 3×3/6), Błażej Pawlik (3, 1×3/4), Patryk Kowalski (3, 1×3/4), Marcin Ostój (2), Tomasz Bartkowski (2), Tobiasz Kol (2).

Obra Kościan: Waldemar Kabat (19), Paweł Ciążkowski (17, 2×3/4), Hubert Ratajczak (14, 4×3/10), Emil Rau (8), Mateusz Kaczmarek (5, 1×3/1), Hubert Mielnik (4), Konrad Stanisławiak, Adam Szymkowiak, Stanisław Kiszka.