AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SAMORZĄD. Platforma żąda odwołania wiceprezydenta Kijewskiego

DATA: 11 stycznia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Radni PO podczas dzisiejszej konferencji prasowej

  Odwołania wiceprezydenta Artura Kijewskiego żąda kaliska Platforma Obywatelska. Powód? Nieustający kryzys w drogownictwie.

  Dziś na biurko prezydenta Grzegorza Sapińskiego trafił oficjalny wniosek radnych PO. Ich zdaniem to wiceprezydent Artur Kijewski jest odpowiedzialny na nieustanny kryzys w drogownictwie.

  - Symbolem chaosu i kryzysu w kaliskim drogownictwie jest zamknięty od miesięcy most w ulicy Chopina. W Kaliszu kompletnie odwrócono cykl inwestycyjny. Drogi powinno się projektować jesienią i zimą, aby zdążyć wczesną wiosną rozstrzygnąć przetarg i kiedy zrobi się ciepło – budować. U nas jest dokładnie odwrotnie ponieważ łopaty się wbija, gdy chwyta mróz. A w czasie letnich wakacji, kiedy łatwiej jest remontować ulice ze względu na mniejsze natężenie ruchu i sprzyjające warunki atmosferyczne, to w Kaliszu dzieje się niewiele mówi radny Dariusz Grodziński.

  Zdaniem radnych PO, argumentów przemawiających za odwołaniem wiceprezyenta Kijewskiego jest znacznie więcej.

  - Przegrany konkurs na obwodnicę Kalisza;  przegrana batalia o drogę S12; przegrane „schetynówki” na ul. Św. Michała; opóźnienia i niewłaściwy cykl inwestycji drogowych; nieuzasadnione rozkopanie całego Kalisza; paraliż komunikacyjny miasta; wadliwa merytorycznie reforma MZDiK; kolesiostwo i nepotyzm w podległych mu jednostkach; brak obiecywanego przez PIS programu budowy dróg osiedlowych - wymienia Radosław Kołaciński.

  Wiceprezydent Artur Kijewski uważa, że wniosek o jego odwołanie to polityczna zagrywka.

  - Jak zwykle panowie z Platformy wykazują się słabą pamięcią, bo nie spotkałem z ich strony takiego wniosku, kiedy most na Częstochowskiej był remontowany prawie rok, czy ulica Wrocławska - mówi Artur Kijewski. - Być może panów z Platformy boli, że mimo wszystko otrzymujemy środki zewnętrzne.

  (mik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.