SIATKÓWKA. AZS Gliwice lepszy od Calisii

DATA: 12 stycznia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

Od porażki rozpoczęły zmagania ligowe w tym roku siatkarki MKS Calisia.

Kaliszanki przegrały w Gliwicach z miejscowym AZS-em Politechniką Śląską 1:3. Po słabym początku w pierwszym secie gospodynie wzięły się za odrabianie strat i sprawiły nokaut kaliszankom. Miejscowe wygrały pierwszą partię 25:11. W drugiej toczyła się bardziej wyrównana walka na parkiecie, ale to gliwiczanki zwyciężyły. Tym razem 25:22 i objęły prowadzenie w setach 2:0. W trzeciej partii podopieczne trenera Daniela Przybylskiego w końcu się obudziły. Calisia podjęła walkę i wygrała tę partię 25:23. Czwarty set okazał się decydujący w tym meczu. Gospodynie objęły w nim prowadzenie 20:12, wygrały go 25:15, a całe spotkanie 3:1.

Po tej porażce kaliszanki nadal zajmują jednak 7 miejsce w tabeli I ligi. Już w najbliższą sobotę, 14 stycznia rozegrają swoje kolejne spotkanie ligowe. Tym razem w Arenie zmierzą się z AZS-em Politechniką Opolską, która zajmuje 9 miejsce w tabeli I ligi.

AZS Politechniki Śląskiej Gliwice - MKS Kalisz 3:1 (25:11, 25:22, 23:25, 25:15)
    KŚ PŚ Gliwice: Toborek, Gutkowska, Stachowicz, Shapowal, Grzechnik, Szczepańska oraz  Bąkowska (l), Wasiak, Kubica, Drożdzińska, Sawaniewicz, Wysocka, Tracz, Gaprindaszvili.

MKS Kalisz: Grzanka, Drewniak, Grobys, Łukasiewicz, Vlk, Isailović oraz Kuehn-Jarek (l), Andrzejczak, Pytlarz, Łysiak, Karpińska, Makowska.