AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SZTUKI WALKI. Udany rok sekcji MMA Tornado Kalisz

DATA: 13 stycznia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Zawodnicy sekcji MMA Tornado Kalisz wraz z trenerem Marcinem Małeckim (pierwszy z prawej). Fot. sekcja MMA Tornado Kalisz.

  Miniony, 2016 rok był udany dla sekcji MMA Tornado Kalisz. Podopieczni Marcina Małeckiego zanotowali wiele dobrych występów w różnych imprezach krajowych, a największym sukcesem było zdobycie Pucharu Polski seniorów przez Grzegorza Dopieralskiego. Sekcja MMA w Tornado zaprasza w styczniu na treningi do grupy dzieci i początkującej seniorów.

  MMA to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. W Kaliszu zajęcia mieszanych sztuk walki odbywają się w klubie Tornado, a prowadzi je znany trener i instruktor Marcin Małecki, który był m.in. mistrzem Europy w karate. Sekcja stale się rozwija, a jej zawodnicy odnoszą coraz więcej sukcesów startując w krajowych zawodach amatorskiego MMA i brazylijskiego jiu-jitsu.

  Największym sukcesem w minionym roku może pochwalić się Grzegorz Dopieralski, który sięgnął po Puchar Polski seniorów w amatorskim MMA. W Sochaczewie ten 20-letni utalentowany zawodnik okazał się najlepszy w kategorii wagowej do 77 kilogramów. Swoją dobrą dyspozycję potwierdził później podczas październikowych Otwartych Mistrzostw Wielkopolski, gdzie wygrał rywalizację w tej samej kategorii a dodatkowo zajął trzecie miejsce w formule OFS.

  Równie dobrze w poznańskiej imprezie zaprezentował się inny przedstawiciel Tornado Jan Kaźmierczak, który z powodzeniem rywalizował w brazylijskim jiu-jitsu w kategorii do 93 kilogramów i open. Dwa razy na podium stanął też Kornel Wuczkowski, który był pierwszy w BJJ juniorów w kategorii do 77 kilogramów w walkach w kimonach i drugi w walkach bez kimon. Świetnie zaprezentował się też zaledwie 14-letni Bartosz Śmietański, który w BJJ kadetów w kategorii do 66 kilogramów zajął drugą lokatę.

  Zawodnicy Tornado w ubiegłym roku wzięli też udział w marcowym Ogólnopolskim Turnieju MMA i BJJ im. Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Sochaczewie, w którym w brazylijskim jiu-jitsu w kategorii do 93 kilogramów triumfował Robert Paluszczak.

  (jav)

  W styczniu kaliski klub prowadzi dalszy nabór do utworzonej w zeszłym roku grupy dziecięcej brazylijskiego jiu-jitsu - BJJ Junior. Zajęcia dla najmłodszych prowadzone są we wtorki (godz. 16:45-17:45) i czwartki (godz. 17:00-18:00) w sali SP nr 17 przy ul. Hanki Sawickiej.

  Prowadzony jest również nabór do grupy początkującej dla seniorów. Treningi siłowo-wytrzymałościowe dla grupy początkującej odbywają się w poniedziałki (godz. 20:00-21:30), środy (godz. 18:00-19:30) i piątki (godz. 18:30-20.00)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.