AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WOŚP. Gorące serca kaliszan na Orkiestrze. Cleo na finale

DATA: 16 stycznia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Cleo wystąpiła na kaliskim finale WOŚP. Fot. Katarzyna Ciupek.

  W niedzielę odbył się 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kaliszanie, jak co roku, chętnie wsparli Orkiestrę.

  Od samego rana wolontariusze WOŚP przez cały dzień na terenie miasta prowadzili zbiórki pieniędzy do specjalnie oznaczonych puszek. Kaliski finał Orkiesty rozpoczął się o godz. 16.00 w hali Arena, gdzie odbywały się pokazy tańca, karate i występy artystyczne. Nie zabrakło licytacji, na które wystawiono m.in. lot widokowy paralotnią, rejs motorówką po Prośnie, karnety na zajęcia sportowe czy zabiegi kosmetyczne.

  Można było również wygrać mecz tenisa stołowego z prezydentem Grzegorzem Sapińskim. Zwycięzca wylicytował go za kwotę 1000 zł, a spotkanie odbędzie się w weekend w hali OSRiR-u przy ul. Łódzkiej. - Kochani, bardzo się cieszę, że tyle osób chce pomagać w Kaliszu, bo nasze miasto również z tego słynie - mówił ze sceny prezydent Sapiński. - Myślę, że towarzyszy nam ta sama dobra energia jak podczas poprzednich akcji Orkiestry. To nie tylko akcja charytatywna, której efekty widzimy także w Kaliszu, ale również wspaniała zabawa, już po raz 25.

  Mirosław Przybyła, dyrektor OSRiR-u i szef kaliskiego sztabu WOŚP przypomniał o współorganizowanej przez Miasto Kalisz akcji „Muzyczny Kalisz”, która również miała swój akcent podczas finału: organizatorzy projektu, na czele z Bogdanem Pawlakiem, podarowali na aukcję jeden z fortepianów, przyozdobiony przez UAM. Został wylicytowany w Internecie za kwotę 1025 zł.

  Wielkoorkiestrowe Światełko do Nieba rozbłysło o godz. 20.00 a po nim na kaliskiej scenie wystąpiła Cleo, gwiazda kaliskiego finału WOŚP.  W trakcie niedzielnej imprezy można było również odwiedzić stoisko Komendy Miejskiej Policji, oddać krew oraz zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. 

  W tym roku WOŚP zagrała dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Do godz. 22.00 w Kaliszu zebrano kwotę 230.000 zł, ale zapewne będzie ona większa, gdyż liczenie jeszcze trwa. 

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.