AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

W RATUSZU. Noworoczny toast. Za pomyślność miasta i mieszkańców!

DATA: 16 stycznia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Noworoczny toast za pomyślność miasta i mieszkańców został wzniesiony w ratuszu. Życzenia na nowy, 2017 rok złożył mieszkańcom Kalisza prezydent Grzegorz Sapiński.

  Na tradycyjnym, noworocznym spotkaniu pojawili się samorządowcy, parlamentarzyści, kaliscy radni, duchowni, przedsiębiorcy, ludzie kultury i nauki, przedstawiciele służb mundurowych i organizacji społecznych. Zebrani wznieśli toast za nowy, 2017 rok. - Miniony, 2016 rok obfitował w liczne wydarzenia i inwestycje. Pragnę podkreślić, że odnieśliśmy sukces tylko dzięki naszej wspólnej pracy. I była to współpraca wzorowa, która z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Za to wszystkim dziękuję. Wspólny wysiłek sprawił, że ci, którzy u nas gościli, zapamiętali Kalisz jako miasto otwarte, dumne ze swoich tradycji i kultury. Pokazaliśmy, że potrafimy razem pracować i bawić się, jesteśmy uśmiechniętymi i szczęśliwymi ludźmi! Przeglądając minione fakty, zdaję sobie również sprawę, zresztą po raz kolejny, że największą wartością Kalisza są jego mieszkańcy, jesteście wy, moi drodzy, dobrze zorganizowani, pełni pomysłów, niezwykle aktywni i przedsiębiorczy mówił Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. - Dziękuję wszystkim, którzy poprzez swoją pracę i działania tworzą naszą społeczność. Dziękuję, że jesteście z nami.

  Noworoczne życzenia zebranym złożył też, w imieniu Andrzeja Plichty, przewodniczącego Rady Miejskiej wiceprzewodniczący Zbigniew Włodarek. - Pozwólcie Państwo, że w imieniu całego Samorządu wzniosę toast za najstarsze polskie miasto, za Kalisz, by nadal się rozwijał, ożywiał i umacniał, by zmieniał swe oblicze, pozostając jednocześnie pięknym w swej prostocie. Lecz przede wszystkim wzniosę toast za Kaliszan! - powiedział wiceprzewodniczący Włodarek.

  Piątkową uroczystość uświetnił koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Henryka Melcera w Kaliszu.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.