KOSZYKÓWKA. Klątwa przełamana

DATA: 16 stycznia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

Koszykarze KKS-u Kalisz pierwszy raz w tym sezonie wygrali na wyjeździe w II lidze.

Po ośmiu wyjazdowych klęskach z rzędu kaliszanie w końcu wygrali spotkanie ligowe na obcym parkiecie, zwyciężając w niedzielę z Muszkieterami Nowa Sól 67:58. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy prowadzili nawet 8:0. Goście wzięli się jednak do pracy i wygrali pierwszą kwartę 23:19.

Początek drugiej kwarty wyglądał jak pierwsza. Rezerwy Stelmetu Zielona Góra zdobyły siedem punktów z rzędu i wyszły na prowadzenie. Trzecią kwartę kaliszanie za to wygrali 17:11 i to oni znów objęli prowadzenie. W czwartej kwarcie goście kontrolowali grę i odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Po tej wygranej koszykarze KKS-u zajmują z 4 zwycięstwami 12 miejsce w tabeli II ligi. W tym tygodniu podopiecznych trenera Łukasza Wojciechowskiego czekają dwa mecze ligowe. W środę o godz. 19.00 zagrają na wyjeździe z Sudetami Jelenia Góra (4 miejsce, bilans 11-5), a w sobotę, 21 stycznia zmierzą się u siebie z Polkątem Maximus Kąty Wrocławskie (9 miejsce, 6-11).

Muszkieterowie Nowa Sól - KKS Energa Drogbruk Kalisz 58:67

Muszkieterowie Nowa Sól: Kamil Zywert (17), Jakub Der (10, 1×3/10), Adrian Krawczyk (8), Adrian Polowiak (4), Szymon Chorągwicki (4), Michał Busz (4), Mateusz Winiarski (3, 1×3/3), Michał Ostrowski (3, 1×3/3), Kajetan Ludwiczak (3), Nikodem Klocek,

KKS Energa Drogbruk Kalisz: Łukasz Wojciechowski (24, 3×3/8), Artur Mrówczyński (17), Jakub Kołodziej (15, 3×3/5), Przemysław Galewski (7, 1×3/6), Patryk Kowalski (2), Marcin Ostój (2), Błażej Pawlik, Tomasz Bartkowski, Tobiasz Kol