SIATKÓWKA. Twardy bój z AZS-em

DATA: 17 stycznia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Siatkarki Calisii ugrały tylko jeden punkt w starciu z AZS-em Opole. Fot. Karina Zachara.

Tylko jeden punkt w meczu z AZS-em Politechniką Opolską udało się zdobyć siatkarkom MKS-u Calisia.

Kaliszanki, po trzech przegranych z rzędu spotkaniach, liczyły bardzo na przełamanie, ale nie udało im się wygrać tego meczu. Co prawda sobotnie spotkanie było wyrównane, jednak w decydującym piątym secie lepsze okazały się siatkarki z Opola.

Pierwszego seta akademiczki wygrały 25:21, ale drugi w takim samym stosunku należał już do Calisii. W trzecim znów lepsze 25:18 okazały się siatkarki z Opola. W czwartej partii na parkiecie lepiej zaprezentowały się jednak kaliszanki i to one wygrały tego seta 25:17. W tie-breaku lepsze okazały się opolanki i to one zwyciężyły 15:10, a w całym spotkaniu 3:2.

Po tej przegranej kaliszanki spadły o jedno miejsce niżej w tabeli i zajmują obecnie 8 miejsce w tabeli I ligi. W najbliższą sobotę, 21 stycznia siatkarki Calisii zagrają na wyjeździe z Solną Wieliczka, która plasuje się na czwartym miejscu w lidze.

MKS Calisia Kalisz - AZS KU Politechniki Opolskie 2:3 (21:25, 25:21, 18:25, 25:17, 10:15)

MKS Calisia: Grzanka, Łysiak, Drewniak, Łukasiewicz, Grobys, Vlk oraz Kuehn-Jarek (l), Głowiak, Andrzejczak, Karpińska, Łysiak, Pytlarz.