AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WYPADKI. Groźne kolizje na drogach

DATA: 17 stycznia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Na śliskiej nawierzchni kierowca ciężarowego dafa stracił panowanie nad pojazdem. Auto zablokowało drogę. Fot. KMP w Kaliszu..

  Do kilku groźnych kolizji doszło w krótkich odstępach czasu na drogach powiatu kaliskiego. Policja apeluje do kierowców o ostrożność podczas jazdy.

  Wczoraj na drodze krajowej nr 25, niemal w tym samym czasie doszło do trzech kolizji drogowych. Do pierwszej doszło w godzinach porannych, około godz. 5:30. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy kierowca fiata nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię.

  Dziesięć minut później kierowca mazdy, jadący w tym samym kierunku, widząc wcześniejsze zdarzenie drogowe zaczął gwałtownie hamować w wyniku czego wpadł w poślizg, wjechał do przydrożnego rowu i dachował.

  Chwilę później kierowca ciężarowego dafa, jadąc tym samym odcinkiem drogi krajowej nr 25, stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego naczepa przewróciła się i uderzyła w stojącego na poboczu fiata.

  Kolejne zdarzenie miało miejsce na drodze wojewódzkiej w Piotrowie. Kierowca ciężarowego dafa stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego ciągnik siodłowy wpadł do rowu a naczepa zablokowała oba pasy jezdni. Na szczęście, żaden z uczestników kolizji drogowych nie odniósł poważniejszych obrażeń. - Apelujemy, by w tak zmiennych warunkach atmosferycznych, z jakimi mamy obecnie do czynienia kierowcy zmienili technikę jazdy. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych zdarzających się zimą. Jeżeli mamy do czynienia z intensywnymi opadami śniegu, na drodze zalega błoto pośniegowe - należy zwolnić do prędkości pozwalającej kierowcy kontrolować sytuację na drodze. Pamiętajmy, prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną! - apelują do podróżujących kierowców kaliscy policjanci.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.