AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

DLA NAJMŁODSZYCH. Ferie Zimowe w Kaliszu

DATA: 18 stycznia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Karolina Pawliczak, Grzegorz Sapiński i Artur Kijewski

  Urząd Miejski w Kaliszu zaprasza dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych do wspólnej zabawy podczas nadchodzących ferii zimowych.

  Od poniedziałku do piątki, od 30 stycznia, do 5 lutego, w godz. 8.00 – 15.00, w salach świetlicowych i gimnastycznych szkół podstawowych nr: 1, 16, 17 i 18 odbędą się zajęcia otwarte – gry, zabawy, zajęcia sportowe.

  Uczestnictwo dzieci w proponowanych zajęciach można zgłaszać do 27 stycznia 2017 r., telefonicznie, osobiście lub mailowo (w tytule maila należy wpisać: „ferie w mieście”) w sekretariatach szkół. Zgłoszenie dziecka jest równoznaczne z akceptacją regulaminu ferii, który został zamieszczony w załączniku.

  - Forma organizacji ubiegłorocznych ferii zimowych przypadła do gustu wszystkim uczestnikom, dlatego w tym roku postanowiliśmy zorganizować podobne zajęcia – mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. - Uczniowie będą mogli wziąć udział w zabawach edukacyjnych, jednocześnie doskonaląc swoje umiejętności – sportowe, plastyczne, muzyczne. Nad bezpieczeństwem dzieci będą czuwali opiekunowie świetlic i nauczyciele oraz ratownik medyczny, który przeprowadzi również pokaz udzielania pierwszej pomocy. Dzieci zostaną również dodatkowo objęte ubezpieczeniem.

  - Szkoły, w których będą odbywały się zajęcia, zostały wytypowane tak, aby zabezpieczyć dostępność dla jak największej grupy dzieci w różnych obszarach miasta. Zajęcia będą dostosowane do  grup wiekowych uczestników – wyjaśnia wiceprezydent Karolina Pawliczak. - Ponadto w każdej szkole oprócz zajęć świetlicowych i sportowych realizowane będą zajęcia profilaktyczno-edukacyjne, podczas których poruszane będą takie tematy jak: profilaktyka uzależnień, przeciwdziałanie zachowaniom agresywnym, poznanie swoich mocnych stron, rozwiązywanie konfliktów, kontakty rówieśnicze, radzenie sobie z presja grupy itp.

  - Zajęcia dla dzieci będą odbywać się także w Młodzieżowym Domu Kultury – mówi Artur Kijewski, wiceprezydent Kalisza. - Wśród nich przewidzieliśmy m.in. „Bal z Babcia i Dziadkiem”, czy wyjście do teatru. W drugim tygodniu ferii wszystkich chętnych zapraszamy na festiwal „Schola Cantorum”. Tegoroczna oferta jest bogaty i każde dziecko z pewnością znajdzie w niej coś dla siebie.

  Udział w zajęciach jest bezpłatny.

  W ubiegłym roku w zajęciach zorganizowanych w ramach „Ferii Zimowych w Mieście” codziennie uczestniczyło od 200 do 300 dzieci z terenu miasta. Całkowity koszt organizacji ferii wyniósł  39.460 zł. 

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.