AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

LEKKA ATLETYKA. Królowa sportu w dobrej formie

DATA: 18 stycznia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W zawodach rozdano wiele medali. Fot. Karina Zachara.

  Ponad 400 młodych sportowców wystartowało w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski w Lekkiej Atletyce Młodzików i towarzyszącym im Mityngu Lekkoatletycznym. To rekord frekwencji w tych zawodach.

  Cieszące się co roku dużym zainteresowaniem zawody tym razem, pod względem liczby uczestników, przerosły oczekiwania organizatorów. Zmagania w hali przy ul. Łódzkiej trwały od rana do godzin wieczornych. - Po raz pierwszy przekroczyliśmy liczbę 400 osobostartów - mówi Paweł Wiśniewski z UKS 12 Kalisz, który wspólnie z Wielkopolskim Szkolnym Związkiem Sportowym zorganizował sobotnie zawody. - To z jednej strony duże wyzwanie organizacyjne, ale z drugiej ogromna satysfakcja. Pozostaje się tylko cieszyć, że tak duża liczba młodych ludzi chce uprawiać lekkoatletykę. Widać, że ten sport staje się w naszym kraju coraz bardziej popularny.

  Podczas zawodów rywalizacja dziewcząt i chłopców toczyła się w kilkunastu konkurencjach. Był chód, biegi na dystansach od 60 do 2000 m, biegi przez płotki, skoki wzwyż i w dal. Bardzo liczne grono startujących stanowili kaliscy zawodnicy, którzy zaliczyli około 40 osobostartów. Wychowankowie trenera Wiśniewskiego z UKS „Dwunastka” Kalisz stawali na podium trzykrotnie. W chodzie na 2000 m srebro wywalczyła Amelia Błażejewska, a brąz Emilia Wiśniewska. W chodzie chłopców na 3000 m drugie miejsce na podium zajął Mikołaj Nowostawski.

  Wartościowe wyniki padły też w mityngu lekkoatletycznym. Wiktor Wachowski i Krzysztof Filar, podopieczni trenera Waldemara Olszyny z UKS 12 Kalisz, w biegu na 1000 metrów zajęli odpowiednio 2. i 3. miejsce, z rekordami życiowymi 2:47.07 i  2:47.47. W skoku w dal trzecie miejsce na podium zajął Przemysław Szmaja (6.30). 

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.