LEKKA ATLETYKA. Królowa sportu w dobrej formie

DATA: 18 stycznia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    W zawodach rozdano wiele medali. Fot. Karina Zachara.

Ponad 400 młodych sportowców wystartowało w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski w Lekkiej Atletyce Młodzików i towarzyszącym im Mityngu Lekkoatletycznym. To rekord frekwencji w tych zawodach.

Cieszące się co roku dużym zainteresowaniem zawody tym razem, pod względem liczby uczestników, przerosły oczekiwania organizatorów. Zmagania w hali przy ul. Łódzkiej trwały od rana do godzin wieczornych. - Po raz pierwszy przekroczyliśmy liczbę 400 osobostartów - mówi Paweł Wiśniewski z UKS 12 Kalisz, który wspólnie z Wielkopolskim Szkolnym Związkiem Sportowym zorganizował sobotnie zawody. - To z jednej strony duże wyzwanie organizacyjne, ale z drugiej ogromna satysfakcja. Pozostaje się tylko cieszyć, że tak duża liczba młodych ludzi chce uprawiać lekkoatletykę. Widać, że ten sport staje się w naszym kraju coraz bardziej popularny.

Podczas zawodów rywalizacja dziewcząt i chłopców toczyła się w kilkunastu konkurencjach. Był chód, biegi na dystansach od 60 do 2000 m, biegi przez płotki, skoki wzwyż i w dal. Bardzo liczne grono startujących stanowili kaliscy zawodnicy, którzy zaliczyli około 40 osobostartów. Wychowankowie trenera Wiśniewskiego z UKS „Dwunastka” Kalisz stawali na podium trzykrotnie. W chodzie na 2000 m srebro wywalczyła Amelia Błażejewska, a brąz Emilia Wiśniewska. W chodzie chłopców na 3000 m drugie miejsce na podium zajął Mikołaj Nowostawski.

Wartościowe wyniki padły też w mityngu lekkoatletycznym. Wiktor Wachowski i Krzysztof Filar, podopieczni trenera Waldemara Olszyny z UKS 12 Kalisz, w biegu na 1000 metrów zajęli odpowiednio 2. i 3. miejsce, z rekordami życiowymi 2:47.07 i  2:47.47. W skoku w dal trzecie miejsce na podium zajął Przemysław Szmaja (6.30).