KOSZYKÓWKA. Tylko jedna dobra kwarta

DATA: 19 stycznia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Bartosz Grochowina powrócił do KKS-u. Fot. kkskalisz.pl

Tylko w ostatniej kwarcie udanie w meczu z Sudetami Jelenia Góra zagrali koszykarze KKS Energa Drogbruk Kalisz.

Goście nie byli faworytami środowego spotkania, ale mimo to podjęli walkę na parkiecie w Jeleniej Górze. Koszykarze Sudetów od początku prowadzili, a najwyższą przewagę osiągnęli pod koniec trzeciej kwarty. Wtedy było 67:43 dla gospodarzy. W czwartej kwarcie KKS zaczął jednak odrabiać straty. Kaliszanie skutecznie finalizowali niemal każdą akcję i doprowadzili do straty zaledwie pięciu punktów. W decydujących fragmentach spotkania Sudety prowadziły już tylko 80:75. W dwóch ostatnich akcjach nie udało się jednak trafić Jakubowi Kołodziejowi i powracającemu do KKS-u Bartoszowi Grochowinie i to Sudety mogł cieszyć się ze zwycięstwa w tym meczu.

Kolejny mecz ligowy w II lidze kaliszanie rozegrają we własnej hali. W sobotę, 21 stycznia zagrają w hali OSRiR-u przy ul. Łódzkiej z Polkątem Maximus Kąty Wrocławskie. Początek tego pojedynku o godz. 18:30.

KS Sudety Jelenia Góra - KKS Energa Drogbruk Kalisz 80:75 (29:16, 19:14, 19:15, 13:30)

KKS: Mrówczyński 21 (3x3), Wojciechowski 14, Kołodziej 13 (3x3), Kol 10, Galewski 7 (1x3) - Pawlik 6 (2x3), Grochowina 2, Kowalski 2.