AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WOŚP. Rekordowa Orkiestra w Kaliszu

DATA: 19 stycznia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Tradycyjnie najwięcej pieniędzy uzyskano z kwesty wolontariuszy WOŚP. Fot. kalisz.pl

  309 tys. zł. - to kwota, którą w tym roku zebrano podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kaliszu. 

  Zdecydowaną większość z uzbieranej kwoty stanowiły pieniądze bezpośrednio wrzucane do puszek 630 wolontariuszy, którzy kwestowali na ulicach miasta oraz z aukcji w hali Arena. Podczas nich można było wygrać m.in. mecz ping-ponga z prezydentem Grzegorzem Sapińskim

  W ubiegłym roku w Kaliszu podczas zbiórki udało się zebrać blisko ćwierć miliona złotych. Tym razem okazało się, że ta kwota jest większa o niemal 60 tys. zł. - Bardzo cieszymy się z tej sumy, ale nam nie chodzi o bicie rekordów - podkreśla Mirosław Przybyła, dyrektor OSRiR-u i koordynator kaliskiego sztabu WOŚP. - Ważniejszy jest zryw serca, życzliwość i wspaniała atmosfera.

  Jak co roku z Kalisza do stolicy wybrała się też wielkoorkiestrowa sztafeta cyklistów. W tym roku, ze względu na fatalne warunki atmosferyczne, kolarzom udało się dotrzeć jedynie do Skierniewic. Do stolicy zawieźli jednak w dzień finału WOŚP czek z rekordową kwotą zebraną podczas zbiórek zamkniętych 30.198,19 zł. 

  Warto podkreślić, że w tym roku w Kaliszu i powiecie kaliskim zbiórka na WOŚP odbyła się bez żadnych incydentów. 

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.