AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

NOWY FILM PACHOLSKIEGO. Moi rodzice podpisali volkslistę

DATA: 19 stycznia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Arkadiusz Pacholski, pisarz i reżyser zaprezentuje swój film w MDK przy ul. Fabrycznej.

  W czwartek, 19 stycznia można będzie obejrzeć prapremierę nowego filmu kaliskiego historyka i pisarza Arkadiusza Pacholskiego "Moi rodzice podpisali volkslistę". 

  Pacholski jest autorem poczytej powieści ''Niemra'' o stosunkach polsko-niemieckich, a w filmie autor znów dotyka tego tematu. Film jest zapisem rozmowy z naocznym świadkiem i próbą ukazania motywów, dla których Polacy decydowali się na przyjęcie obywatelstwa niemieckiego podczas II wojny światowej. - Kiedy zbierałem materiały do mojej powieści "Niemra" dużo rozmawiałem z moim starszym sąsiadem, który jest właśnie dzieckiem volksdeutschów - mówi Arkadiusz Pacholski, pisarz i reżyser. - Jego rodzice Polacy podpisali volkslistę. Bardzo wielu Polaków podpisało taki dokument nie dlatego, że obudziła się w nich niemieckość, ale z innych powodów. Tu w Wielkopolsce bardzo często był to strach przed wysiedleniem.

  Film ''Moi rodzice podpisali volkslistę'' można obejrzeć w czwartek, 19 stycznia w Młodzieżowym Domu Kultury przy Fabrycznej. Początek seansu o godz. 18:00. Po filmie zaplanowano dyskusję z autorami. Wstęp na seans jest wolny.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.