AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KONKURS. Świat gotuje nad Morzem Bałtyckim

DATA: 23 stycznia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Laureaci konkursu. Kaliszanin w dolnym rzędzie pierwszy z lewej.

  Kaliszanin Kamil Kowalski zajął drugie miejsce w międzynarodowym konkursie dotyczący branży gastronomicznej Creativ Cup w Niemczech. 

  Impreza odbyła się w Rostocku w niemieckim kraju związkowym Mecklenburgia-Pomorze Przednie. Konkurs Creativ Cup dotyczący branży gastronomicznej ma na celu wyłonienie najlepszych kucharzy oraz osób zajmujących się serwisem w Landzie. Tematem przewodnim tegorocznego Creativ Cup było ''Świat gotuje nad morzem Bałtyckim”. Z 52 zgłoszonych do konkursu osób wyłonionych zostało 18 finalistów.

  Wśród nich znaleźli się reprezentanci takich krajów jak: Niemcy, Portugalia, Syria, Rosja, Turcja. Reprezentantem Polski w konkursie był mieszkający od 1,5 roku w Niemczech, absolwent Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara "Rudego" w Kaliszu, Kamil Kowalski. Startował on jako specjalista od serwisu restauracyjnego. Finał konkursu składał się z trzech etapów. Pierwszym etapem był egzamin pisemny dotyczący wiedzy na temat specjalistycznych narzędzi stosowanych w branży gastronomicznej. Drugi etap składał się z serwisu win, szampana oraz aktywnego dekantowania wina (karafkowanie). Ostatnim, decydującym etapem było profesjonalne przygotowanie stołu motywem ściśle nawiązującym do kraju pochodzenia finalisty oraz profesjonalna obsługa zaproszonych gości, a wśród nich Ministra Gospodarki Niemiec. Kamil w swoim motywie za główną cechę określił barwy biało-czerwone oraz jabłko, jako krajowy produkt. - Poziom konkursu oceniam jako bardzo wysoki, ze względu na to, że przed wyjazdem do Niemiec, uczyłem się języka niemieckiego zaledwie trzy miesiące - powiedział kaliszanin. - W trakcie konkursu zmierzyłem się z osobami mieszkającymi w Niemczech już od wielu lat, dlatego zdobyte drugie miejsce jest tym bardziej satysfakcjonujące. Nie ukrywam, że ukończona przeze mnie Szkoła Gastronomiczna o profilu hotelarskim dała mi fundamenty wiedzy, którą mogłem wykorzystać podczas trwania konkursu. Wśród otrzymanych nagród: statuetki, dyplomu, najcenniejszą dla mnie jest 10-godzinny kurs barmański w Najlepszej Szkole w Niemczech o wartości 1000 euro. Jest to ogromne wyróżnienie, ponieważ dzięki temu będę mógł dalej rozwijać swoje kwalifikacje zawodowe.

  Anna Zalewska

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.