SIATKÓWKA. Calisia na fali. Dziś gra z Nowym Dworem

DATA: 25 stycznia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Kaliszanki będą mieć dziś szansę na kolejne punkty w I lidze. Fot. K. Zachara.
    Mecz ligowy z NOSiR-em Nowy Dwór rozegrają siatkarki MKS Calisia. Spotkanie odbędzie się o godz. 18.00 w hali Arena.

Kaliszanki przystąpią do tego pojedynku opromienione sobotnim zwycięstwem z WTS Solna. Podopieczne trenera Daniela Przybylskiego po raz drugi w tym sezonie pokonały ten zespół, tym razem zwyciężając na wyjeździe 3:2. Wygrana w Solnej przyszła po czterech porażkach z rzędu kaliskiej ekipy. - Każdy element naszej siatkarskiej machiny w meczu z WTS-em działał jak należy, a na korzystny wynik zapracowała każda z zawodniczek, które pojawiły się na boisku - podkreśla Daniel Przybylski, trener siatkarek MKS Calisia.

Weekendowy bój był ciężki, bo podrażnione dość wysoką przegraną w pierwszym secie 17:25 rywalki z Solnej, w dwóch kolejnych odsłonach podkręciły śrubę, zwyciężając odpowiednio w nich do 23 i do 15, ale to nie do nich należało ostatnie słowo w tym spotkaniu. W czwartym secie MKS znów wskoczył na właściwe tory, wygrywając 25:21, a kropkę nad „i” postawił w tie-breaku, pokonując ekipę z Wieliczki 15:8, a w całym spotkaniu 3:2. Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została Ivana Isailović

Po tym zwycięstwie siatkarki Calisii zajmują 8 miejsce w tabeli. W tym sezonie kaliszanki rozegrają jeszcze pięć spotkań ligowych w rundzie zasadniczej. W środę o godz. 18.00 zagrają z ostatnim w tabeli I ligi NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki, a pod koniec miesiąca czeka je bój z liderem tabeli Wisła Warszawa.

WTS Solna Wieliczka - MKS Calisia Kalisz 2:3 (17:25, 25:23, 25:15, 21:25, 8:15)
    MKS: Grzanka, Vlk, Pytlarz, Isailović, Łukasiewicz, Grobys oraz Kuehn-Jarek (l), Drewniak, Karpińska, Andrzejczak, Makowska, Łysiak.