AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

TEATR. Zostań jurorem na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych

DATA: 25 stycznia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu właśnie rozpoczyna nabór społecznych jurorów na 57. KST. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 13–21 maja 2017.

  zeroki odzew na nabory ogłaszane w roku 2015 i 2016 udowadnia, że jest w Kaliszu duża liczba wielbicieli teatru, którzy pragną w aktywny sposób włączyć się w dyskusję nad jego kształtem poprzez uczestnictwo w konkursowych obradach. - Wierzymy, że i w tym roku nie zabraknie chętnych, aby, obok jury profesjonalnego, podjąć się wyzwania oceny i wyboru laureatów spośród programu konkursowego 57 KST – mówi Weronika Szczawińska, kierowniczka artystyczna Teatru.

  Zasady naboru do Jury Społecznego pozostają bez zmian: jurorem społecznym może zostać każda osoba pełnoletnia, która nie jest zawodowo związana z teatrem oraz nie była członkiem Jury Społecznego KST w latach poprzednich. Podobnie jak w zeszłym roku, jury społeczne obradować będzie w pięcioosobowym składzie. Do obowiązków wybranych osób będzie należało obejrzenie wszystkich spektakli konkursowych, udział w obradach oraz przyznanie nagrody jury społecznego.

  Teatr zachęca do ponownego przesyłania swoich zgłoszeń także tych, którzy aplikowali do jury społecznego w latach ubiegłych, ale nie znaleźli się ostatecznie w jurorskich piątkach. Coroczny wybór jest nie lada wyzwaniem, a organizatorzy festiwalu starają się aby obradująca piątka jurorów reprezentowała możliwie szerokie grono pokoleń i gustów wielbicieli teatru - wśród zgłoszeń w minionych latach wiele było takich, które nie zostały uwzględnione tylko z uwagi na limit miejsc.

  Do 5 marca 2017 r. Teatr czeka na zgłoszenia zawierające krótką autoprezentację aplikującej osoby wraz z wyjaśnieniem, dlaczego chciałaby wziąć udział w pracach jury społecznego.

  Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres jury56kst@teatr.kalisz.pl. Skład jury społecznego ogłoszony zostanie podczas Urodzin Bogusławskiego w dniach 24-26 marca 2017. Wszystkie informacje będą dostępne także na stronach internetowych: www.teatr.kalisz.pl oraz www.kaliskie.org.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.