PIŁKA RĘCZNA. Ostatni sprawdzian na plus

DATA: 27 stycznia 2017 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Szczypiorniści MKS-u wygrali ostatni sprawdzian przed liga z zespołem z Wielunia. Fot. Karina Zachara.

Ostatni sparing przed wznowieniem rozgrywek pierwszoligowych rozegrali piłkarze ręczni MKS-u Kalisz.

W podzielonym na trzy 25-minutowe odsłony spotkaniu kaliski zespół ani na moment nie stracił kontroli nad przeciwnikiem. Najbardziej wyrównaną była druga tercja, w pozostałych zdecydowanie przeważali gospodarze i wygrali spotkanie 33:26.

Na tydzień przed ligową rundą rewanżową to dobry znak zwłaszcza, że ekipa z Wielunia, wtorkowy sparingowy partner MKS-u to solidny przeciwnik, ósma drużyna grupy A pierwszej ligi, w której szeregach nie brakuje doświadczonych i doskonale znanych w Kaliszu zawodników, jak choćby Tomasz Wawrzyniak, Paweł i Krzysztof Dutkiewiczowie, czy strzegący bramki Grzegorz Cieślak

Przygotowania do rundy rewanżowej nasi szczypiorniści rozpoczęli tuż po świąteczno-noworocznej przerwie. Grający trener Bartłomiej Jaszka, poza intensywnymi treningami, zaplanował dla swoich podopiecznych sześć sparingów. W pierwszym, rozegranym 7 stycznia w Arenie, kaliszanie gładko pokonali drugoligowy Start Konin 37:19. Znacznie trudniejszy egzamin przeszli w turnieju towarzyskim w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie zagrali z solidnymi rywalami. Oprócz wygranego spotkania z gospodarzami turnieju, pierwszoligową Stalą Gorzów, zaliczyli też pojedynki z drużynami PGNiG Superligi - Wybrzeżem Gdańsk i Chrobrym Głogów. Pierwsze wygrali, w drugim zaliczyli porażkę i ostatecznie zajęli w turnieju drugie miejsce.

Rundę rewanżową w pierwszej lidze kaliszanie wznowią 1 lutego wyjazdowym spotkaniem z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. 4 lutego zmierzą się w Pucharze Polski z Wybrzeżem Gdańsk.